Новини з 1996 року

Штрафи за відмову обслуговувати українською накладатимуть не на касирів чи продавців, а на власників

Валерія Макряшина 17 січня 2021 10:50 469 0

Уповноважений із захисту державної мови відповів на найбільш гострі питання застосування статті 30 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Роз'яснення з'явилося на сайті омбудсмена мови Тараса Кременя, передає Еспресо.TV.

"Маю наголосити: штраф накладається не на продавця чи офіціанта, а на підприємство. Що ж до складнощів з опануванням української, то вони перебільшені. Офіціантові чи продавцеві достатньо вивчити 50 слів, щоб виконати вимогу закону і обслуговувати відвідувачів державною мовою", - пояснив чиновник.

За його словами, законодавче нововведення щодо обов'язкової дії української мови в галузі торгівлі та обслуговування отримало величезну підтримку з боку Американської торговельної палати і тих американських компаній, які представлені в Україні, а також європейський бізнес асоціації й українських торговельних мереж.

"А крім того - українські мас-медіа, актори, музиканти, письменники, представники громадськості, які допомагають поширювати інформацію про перехід сфери обслуговування на державну мову. Це безпрецедентна інформаційна кампанія, яку ми здійснюємо разом з іншими колегами, маючи бюджет у 0 копійок", - наголосив Тарас Кремінь.

Нагадаємо, з 16 січня за відмову обслуговувати українською штрафуватимуть на 5-6 тисяч гривень. 

Це зумовлено тим, що набуває чинності стаття 30 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", відповідно до якої у випадку порушень встановленої законом вимоги щодо обов'язкового обслуговування українською мовою громадяни можуть скаржитися мовному омбудсмену.

Якщо скарга вмотивована, то підприємству, установі чи організації оголосять попередження та вимогу усунути порушення протягом 30 днів. У разі повторного порушення протягом року на заклад чекає штраф від 5100 до 6800 гривень.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1610 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1947 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2318 0