Новини з 1996 року

Штраф за непристебнуті ремені безпеки підвищать в 17 разів

Валерія Макряшина 26 червня 2018 18:00 1984 0

У Раді 18 червня зареєстрували законопроект, який пропонує підвищити штраф за ігнорування ременів безпеки в автомобілях до 50 неоподаткованих мінімумів, тобто до 850 грн.

Авторами законопроекту №8492 "Про внесення змін до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення  (щодо зниження смертності та травматизму на дорогах України шляхом збільшення рівня користування ременями безпеки та мотошоломами)" виступили 25 нардепів, зокрема Антон Геращенко, Ірина Геращенко, Вікторія Сюмар і Ганна Гопко, повідомляється на сайті парламенту. 

Автори законопроекту зазначають, що на сьогодні штраф за ігнорування ременя безпеки в Україні становить 51 грн. Водночас лише 15% водіїв користуються ременями безпеки, що є найнижчим показником у Європі, тоді як, наприклад, у Польщі ременями безпеки користуються 83% автомобілістів.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що завдяки пристебнутим ременям безпеки можна буде врятувати до 50% людей, які потрапили в смертельні автокатастрофи.

"Щороку на дорогах України гинуть не менше 3,5 тис. осіб і травмуються не менше 35 тис. Ремені безпеки могли б врятувати принаймні значну частину тих, хто знаходився в автомобілі під час ДТП", - наголошують розробники документа.

Законопроект ініціював Центр демократії та верховенства права в рамках кампанії "За безпечні дороги" з метою зниження рівня смертності на дорогах України.

Потенційний закон набуде чинності через 90 днів з дня його опублікування.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1303 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1975 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2541 0