Новини з 1996 року

Штаб: кременчужан просять не залишати свій район, а власників заправок - дотримуватися обмежень

Валерія Макряшина 28 березня 2020 11:30 1422 0

Не всі торговельні об’єкти в нашому місті дотримуються карантинних обмежень і «маскового режиму». Проблемними є автомати для поповнення рахунка і їдальня на одній із заправок.

Про це сьогодні, 28 березня, повідомили в міськвиконкомі на засіданні штабу щодо запобігання поширенню в Кременчуці гострої респіраторної хвороби COVID-19.

За словами начальника управління з питань торгівлі Людмили Жорняк, сьогодні зранку на точки з продажу продовольчих товарів виїхали спеціальні мобільні групи, які контролюють дотримання правил торгівлі підприємцями в умовах карантину. За підсумками вчорашньої перевірки, були виявлені два випадки порушення режиму.

Людмила Жорняк зазначила, що великі супермаркети в місті, принаймні одна з мереж, дотримується правил і обмежень, оприлюднених раніше, - це масковий режим, дистанція між покупцями, обмежена кількість людей у магазині тощо.

Втім наразі ситуація у Кременчуці погіршилася - в нас виявлено перший підтверджений офіційно діагноз СOVID-19, тож було вирішено рекомендувати містянам не мігрувати між районами, не залишати свій район, тобто скуплятися в магазині, який розташований якомога ближче до їх місця проживання.

Простішою мовою - не пертися з центру на Молодіжний і з Раківки в центр, щоб купити ковбасу. У майбутньому в мерії планують розробити спеціальну карту, якою закріпити мешканців міста за окремими аптеками та магазинами, які здійснюють продаж товарів першої необхідності поблизу їхнього будинку. 

Ризиковане поповнення рахунка

На засіданні штабу також звернули увагу на автомати для поповнення мобільного рахунка, які розміщені на зупинках громадського транспорту, на скляний екран яких натискають за день десятки кременчужан. Було вирішено, що такі автомати не повинні працювати, бо такі контакти є небезпечними.  

Особисто мер Малецький звернув увагу на автомати, які працюють на зупинці «Міський палац культури» та «Міськводоканал». З них, напевно, і почнуть.

Поїсти на заправку? 

Як відомо, продаж продуктів харчування, бутербродів, кави і всього іншого, чим можна швидко перекусити, на заправках під час карантину заборонений. Але не всі з таких «станцій переливання бензину» обмежень дотримуються.

Як доповів мер, одна із заправок у нашому місті досі торгує різними снеками і кавою. Цей факт наштовхує міського голову до радикальних дій – закриття таких заправок взагалі, якщо вони не дотримуються заборони. Але спочатку дав розпорядження провести з власником такої чергову бесіду.

«Давайте їм заборонимо продавати пальне, нехай каву продають після карантину…» - пожартували на засіданні штабу.

Людмила Жорняк зазначила, що знає про проблемну заправку й що власник був попереджений декілька разів про заборону продавати каву. Вони з ним ще раз поговорять, якщо не дійде – випишуть протокол.

Кавові автомати знесуть

Розпорядження від мера сьогодні отримав і начальник управління контролю за станом благоустрою. Він буде зобов'язаний демонтувати кавові автомати та всі системи поповнення рахунка, які до сьогоднішнього дня працюють у місті. Документ пообіцяли підготувати сьогодні, а завтра прийняти на засіданні.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1246 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1910 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2430 0