Новини з 1996 року

Шостий рік розгляду. Суд у Гадячі над кременчужанами з безглуздо-надмірним триманням під вартою

Олександр Курилов 18 грудня 2019 15:40 738 0

Судовий процес, який триває вже шостий рік. Суд - не просто з надмірним і бездоказовим триманням обвинувачених під вартою, а з абсурдно довгим триманням.

Це в районному суді Гадяча - продовження судових засідань, де розглядається справа за фактом убивства ексмера Кременчука, що сталося у 2014 році.

Тема вчорашнього обговорення  – чергове продовження строків тримання обвинувачених.

І дарма, що в цій справі немає ніяких доказів взагалі.

Однак ще у 2014 році з цього приводу був публічний виступ очільників МВС, які заявили, що винних знайшли, – приблизно те ж саме, що не так давно сталося в Києві.

Тож затримані кременчужани, зокрема керівник телекомпанії «Візит» Олександр Мельник, проти якого немає жодних доказів причетності взагалі, вже шість років перебувають під вартою.

За ці роки зрозумілим, крім відсутності доказів, є лише одне - всі намагання хоч якось встановити справедливість просто ігноруються.

І те ж саме можна було почути й побачити на судовому процесі вчора, коли захист апелює до реальності, а обвинувачення – представники прокуратури - пояснюють подальше надмірне тримання під вартою взятими зі стелі аргументами.

«Вкотре пролунали ті самі шаблонні тези щодо продовження запобіжного заходу.  

З нового, чого ми ще не чули, – це розповіді прокурора, що сторона захисту тисне на потерпілу Шляхову, намагаючись дискредитувати її представника, адвоката Кононенка.

Наскільки я зрозумів, ідеться про моє клопотання про допит Кононенка в суді як свідка.

Причина – він, не будучи ні представником правоохоронного органу, ні представником слідчої групи, був присутній на місці вбивства Бабаєва у 2014-му, спілкувався з керівниками правоохоронних органів. Усе це є на фото та відео.

І мова про намагання дізнатися, про що саме йшла мова, що він там робив, на якій підставі, враховуючи те, що він, як колишній працівник правоохоронних органів, мав і має тісні стосунки з останніми.

Можливо, прокурор побачив, що це тиск», - розповідає про перебіг справи захисник керівника кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександра Мельника – Олег Миронов.

Також на суді знову говорили про ризик втечі кременчужан, і про це зауважував представник прокуратури, який не став говорити, що все це – якраз із життя прокурорів і йде.

«Згадували про так звані «ДНР-ЛНР» і ризик втечі, що нібито є підставою для продовження тримання під вартою.

А насправді це справа про колишнього прокурора Краматорська, де системно стягували хабарі, й те, що колишній прокурор має майно на окупованій території. І саме його стосувалося все це, але жодного спільного тут зі справою затриманих немає», - зазначає захисник Олег Миронов і далі:

«Суд не звертає уваги на такі обставини, хоча вже є роз’яснення про порушення нормальних строків тримання під вартою.

І мова не тільки про це. Зі справи зникають матеріали, які були й до яких апелює захист затриманих, і вже представник прокуратури говорить, що це ганьба, коли зникають документи.

Але все свідчить тільки про одне – упередженість суду, що ми бачимо постійно», - такий коментар Олега Миронова стосовно відсутності зрушень у багаторічному розгляді справи, в якій ніяких доказів, крім надуманих, – немає.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 531 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 803 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 849 0