Новини з 1996 року

Шостий рік. Феміда, яка шокує. У суді Гадяча триває фальсифікація доказів проти кременчужан

Валерія Макряшина 23 січня 2020 11:20 870 0

У Гадячі продовжуються судові засідання по справі вбивства ексмера Кременчука, яке сталося в далекому 2014 році й у якому, попри відсутність будь-яких реальних доказів, обвинувачують ніяким боком не причетних до цього вбивства людей. 

Судовий процес по даній справі, як відомо, триває вже шостий рік і протягом усього цього часу затримані, проти яких немає жодних обґрунтованих доказів вини, перебувають у сірих стінах СІЗО.

А все через злагоджену "роботу" прокурорів і суддів. Поки перші підлаштовують якісь сирі "докази" під свої гучні обвинувачення, другі займаються своїми справами, одна з яких - закривати на все те цікаве діяння очі.

На останніх двох судових засіданнях присутні досліджували відеозапис зі слідчого експерименту з одним із обвинувачених – Ігорем Пасічним, який, згідно з ухвалою суду, почав добровільно співпрацювати з правоохоронними органами, яких, до речі, колись обвинувачував у тиску та навіть у шантажі. 

За словами адвоката Руслана Лазоренка, в ході дослідження цього відеозапису було виявлено ряд фальсифікацій та невідповідностей, одна з яких – номерні знаки, які знайшли в річці. 

Обвинувачений Ігор Пасічний тоді заявив, що він своїми руками поламав ці номерні знаки на чотири частини й викинув їх у водойму. Але після дослідження відеозапису всі присутні побачили, що із водойми дістали 45 фрагментів цього номерного знака. Це явна невідповідність.

Крім того, адвокат зазначив, що в ході слідчого експерименту Ігорю Пасічному ставили запитання, на які він не міг відповісти, зокрема на питання, як так сталося, що 4 частини номерного знака у воді розбилися на ще понад 40 фрагментів.

Цей та інші факти, за словами захисників, вказують лише на те, що дана процесуальна дія була створено штучно, щоб сфальсифікувати кримінальне провадження.

Із цього приводу адвокати заявили клопотання про визнання цього доказу очевидно недопустимим, з огляду, зокрема, на те, що була незаконна підстава для проведення слідчого експерименту за участю обвинуваченого Ігоря Пасічного.

«У тому процесуальному рішенні, яке було винесено судом, було порушено презумпцію невинуватості відносно підзахисних. Також це судове рішення було винесене повторно на підставі повторно заявленого клопотання прокурором, що прямо заборонено Кримінально-процесуальним кодексом (далі - КПК). Також хочу зазначити про те, що Кримінально-процесуальний кодекс не передбачає проведення слідчого експерименту за участю обвинуваченого – там є чіткий перелік осіб, з якими можна проводити цей слідчий експеримент.

Також ми вказували на те, що було істотно порушено право на захист усіх підзахисних, оскільки порушено рівність сторін. Під час даної процесуальної дії була запрошена сторона обвинувачення. Разом із цим ніхто не запросив інших підзахисних для участі в даній процесуальній дії, не запрошені були туди й адвокати. Зрозуміло, що це було зроблено, на мій погляд, навмисно, щоб не було перешкод для створення штучних доказів і для подальшої фальсифікації даного кримінального провадження» - коментує вчорашній судовий розгляд адвокат Руслан Лазоренко.

Крім того, він звернув увагу й на те, що однією з підстав відносно визнання очевидної недопустимості є те, що слідчий експеримент було проведено всупереч нормам КПК: 

 «Всупереч прямим нормам КПК, у нас під час слідчого експерименту здійснювалися пошуки фрагментів номерного знака. Крім того, стороною обвинувачення було порушено ухвалу суду про те, що там було встановлено процесуальні строки,  коли повинні були бути відкриті ці матеріали після проведення процесуальної дії. Водночас ці матеріали були відкриті поза строками, які були встановлені судом...»

Руслан Лазоренко звернув увагу на те, що, відеозапис процесуальної дії був не безперервний. Під час дослідження цього відео це помітили всі. Ті моменти, які значущі для того, щоб підтвердити законність проведення процесуальної дії і підтвердити дійсні наміри того, що щось хотіли там дійсно знайти і відшукати, – відсутні. У цей момент відеозапис припинявся. 

«При цьому, коли він знову був відновлений, у кадрі з’являлися якісь невідомі особи, які також брали участь у слідчому експерименті, які щось шукали. Зокрема, з’явилася невідома особа, яка відшукала кросівки. Тобто всі учасники даної процесуальної дії знаходилися незрозуміло де, а ця невідома особа знайшла кросівки. А потім уже слідчий повідомляє, що цю особу вони там десь запросили, тобто виїхали на місце, проводили слідчий експеримент, а потім якимось чином припинився відеозапис і в ході припинення відеозапису було запрошено особу, яка потім знайшла кросівки і запис був відновлений», - додав Руслан Лазоренко. 

Адвокат зазначив, що на всі ці аргументи й зауваження, які було озвучені захисниками та їх підзахисними після дослідження ними відеозапису, сторона обвинувачення не надала жодного власного аргументу.

«Так ми чули від представника потерпілої, що там дійсно є спірні моменти. Так це не спірні моменти. Це вказує на те, що відбувалося порушення норм КПК під час проведення даної кримінальної дії. І фактично такими висловлюваннями сторона обвинувачення погоджується з тим, що порушення мали місце під час проведення слідчого експерименту», - заявив адвокат.

Суд у результаті ухвалив рішення – відмовити у визнанні даного доказу очевидно недопустимим і в той же час суд повідомив, що всім іншим аргументам, які були висловлені під час клопотання адвокатами, в подальшому буде надаватися оцінка.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 430 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 630 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 657 0