Новини з 1996 року

Шо маємо, то маємо. Через помилки мера Малецького страждають всі жителі. Але не він сам і не його друзі

Олександр Курилов 24 травня 2018 16:19 735 0

У міського голови Кременчука – проблеми з математикою?

Промисловий Кременчук, де є такі величезні можливості для розвитку, з тріском провалив бюджет за перший квартал 2018 року. Й так само буде провалено бюджет за другий квартал цього року.  

Причина провалу бюджету, що за останні 10 років сталося у місті вперше, – помилки  міського голови Кременчука  Віталія Малецького та оточуючих його друзів – вісьмох заступників та його радника з фінансів, якого звати Юра Фін і який сидить на 5-му поверсі міськвиконкому, що на площі Перемоги.

Це – засідання депутатської комісії з питань бюджету в міській раді сьогодні й розгляд першого  питання майбутньої сесії, яке має назву «Про виконання бюджету за 1 квартал 2018 року».

Інформація з цього приводу від заступника міського голови Кременчука Тетяни Неїленко – невтішна. Причина – бюджет  Кременчука приймали під усну гарантію Малецького, що все буде добре, а насправді вийшло зовсім протилежне. Загальне невиконання міського бюджету за перші три місяці року – 28 мільйонів гривень, витрати яких уже були заплановані.

Але якщо немає грошей, то які можуть бути витрати?

За інформацією Тетяни Неїленко, не виконано буквально все.  Єдине, що вдалося, – досягти запланованих показників у зборі єдиного податку.

Решта – збільшення обсягів податків із зарплати, акцизний збір – усе накрилося мідним тазом.

Тетяна Неїленко, як чиновник старого комуністичного гарту,  не стала говорити про тих, хто в нас погано рахує й ще гірше планує, бо сама серед цих двієчників.

Однак заступник мера зазначила, що захищені статті витрат, тобто бюджетні зарплати, не постраждають. І це радує – наші градоначальники менше не отримуватимуть й у них усе буде добре.

Інше від неї  - рішення про закриття окремих соціальних програм, яких саме – не оприлюднюється, наші чиновники вже прийняли.

Чому у Віталія Малецького два плюс два буде п’ять?

А це вже інша частина – про помилки нашого міського голови, який щось собі рахував, а вийшло невідомо що. Й тут мова про міський бюджет і трішки прогнозів про те, що взагалі очікує Кременчук.

Отже, для початку варто знати, якими саме податками наповнюється  бюджет Кременчука й за рахунок чого живуть наші чиновники.

Тож перше, що є, – це податок із заробітної плати. Його підвищення мер Малецький спрогнозував неправильно й вийшла біда. Наш градоначальник думав, що уряд знову підвищить мінімалку й обсяг податків зросте.

Насправді нічого цього не сталося й не могло статися. І зрозуміло, що уряд без росту промисловості не зміг би такого зробити, бо далі б усе тонуло в інфляції.

І тут не слід навіть дивитися на уряд, але достатньо поглянути на наші заводи, аби відповісти собі на запитання, чи справді в Кременчуці можна очікувати  фундаментального зростання виробництва?

Відповідь дуже проста: фундаментального прориву очікувати не варто. Не варто, бо лише за останні два роки кількість робітників на  заводах  Кременчука зменшилася з 61-тисячі  до 56 тисяч і з такими тенденціями в нас будуть лише кадрові проблеми, які й сьогодні для міста є жахливими.

Інше, що мав би запитати в себе міський голова Кременчука, – можливо, що  вже без підвищення мінімалки на наших заводах просто підвищать зарплату робітникам й у бюджеті від цього буде більше  коштів?

І, звісно, градоначальник, якби подумав хвилину, одразу  б собі відповів, що це дурня, бо сьогодні Кременчук за розміром середньої зарплати знаходиться на шостому, якщо не восьмому  місці в Полтавській області, а це далеко не кращий результат.

Бюджет Кременчука наповнюється також коштами від єдиного податку, то, можливо, хоч тут будуть зрушення – це теж запитання, над  яким мав би поміркувати наш мер.

І, звісно, відповідь там теж є – заступник мера Малецького на прізвище Кравченко такого понаписував у регуляторних актах по підприємництву, зокрема в малих архітектурних формах,  що  саме підприємництво в Кременчуці в один момент стало дуже нелегкою справою.

Й усе інше з наповненням бюджету, зокрема акцизний збір, – абсолютно аналогічне.

А в підсумку – одне.  Кременчуцькі чиновники жодних кроків на зміну ситуації  не роблять. Єдине, що їм вдається, – торгувати піском, який даром дає місту Річковий порт, і займатися рейдерством.

Ще, звісно, в міськвиконкомі можуть брати кредити й на них жити. Гірше, що нічого іншого нинішні  «батьки» Кременчука робити не можуть. І це печально. 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись