Новини з 1996 року

Шлюбний контракт стає більш популярним в Україні: про те, як переймають зарубіжний досвід

Валерія Макряшина 13 листопад 2017 13:27 617 0

Інфографіка.

Українці вважають за краще одружуватися з холодним серцем, тому все частіше обговорюють умови спільного життя до того, як стати з другою половинкою на рушник. 

З набранням чинності Сімейного кодексу у 2004-му нотаріуси зареєстрували 476 шлюбних договорів, сьогодні ж цифра зросла (!) в чотири рази.

За статистикою, щодня українці укладають близько п'яти контрактів. Найчастіше умови сімейного життя обумовлюють жителі столиці та Одеської області, а ось у Сумській та Миколаївській областях договори популярністю не користуються (див. Інфографіку).

"Сьогодні пари більш усвідомлено, практично і прагматично ставляться до даної події. До того ж наше суспільство стрімко євроінтегрує, а в Європі шлюбний договір є звичайною справою при укладенні шлюбу. Збільшення кількості контрактів обумовлено насамперед підвищенням законодавчої усвідомленості громадян і, якщо хочете, європейською модою", - вважає юрист, координатор практики сімейного права в Eterna Law Катерина Лисечко.

Зростаючу популярність договорів, на думку фахівців, стримують суспільні стереотипи, які проголошують, що укладення контракту неминуче призведе до розлучення. Найчастіше ініціаторами укладення шлюбного договору виступають чоловіки.

"Варто зазначити, що пропозиція укласти шлюбний договір - це не прояв недовіри або безперспективність шлюбу. Це перш за все законний спосіб взяти на себе відповідальність за відносини", - говорить Лисечко.

Обумовити відносини до обміну обручками часто прагнуть іноземці, які беруть у дружини українок. А серед українців до такої практики вдаються заможні женихи.

Нерідко подружжя вирішує домовитися про умови майбутнього розриву, коли відносини себе вже давно віджили.

"Таким чином до офіційного розірвання шлюбу люди хочуть врегулювати майнові питання, поки досягти згоди можливо мирним шляхом. Варто відзначити, що не завжди "принци" намагаються застрахувати свій стан від "попелюшок", і в трьох випадках з десяти контракт укладають люди одного соціального статусу", - кажуть спеціалісти.


УМОВИ.

Під час шлюборозлучних процесів голлівудських зірок спливають нечувані суми, які друга половинка отримує за зраду чоловіка. Однак українським законодавством штрафи за "похід наліво" не передбачені, тож уберегти шлюб від зради навряд чи вийде. Як правило, молодята ділять нерухомість і цінності, обговорюють допомогу батьків, а також звіти про сімейні витрати.

 

 

 

Джерело: Сегодня

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись