Новини з 1996 року

Школярі об'їдають депутатів? Чиновники готують скандальне нововведення

Валерія Макряшина 22 листопад 2017 17:07 1940 0

Народні депутати внесли на розгляд Верховної Ради законопроект, яким вводиться обов'язкове меню для всіх школярів. Ось тільки оплачувати його будуть батьки.

Згідно із законопроектом №7314, у державних і муніципальних школах вводиться обов'язкове меню для всіх - з 1-го по 11-й клас. Тільки ось із місцевих бюджетів виділятимуть всього 30% вартості сніданків і обідів, інші 70% - покривають батьки.

На даний момент законом "Про загальну середню освіту" регламентується безкоштовне харчування дітей-сиріт, дітей з особливими освітніми потребами, а також учнів 1-4 класів. 

Пропонували ще додати до переліку й багатодітні та неповні сім'ї, а школярів молодших класів виключити.

За статистикою, загальна кількість учнів становила 3,75 мільйонів, харчуванням були забезпечені лише 1,5 мільйона з них.

Коли стартують ці нововведення і скільки сім'ям коштуватиме шкільне харчування, поки що не розголошують.

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олег Барна заявив, що запропонований ним законопроект не передбачає позбавлення учнів молодших класів безкоштовного харчування.

«З цим законопроектом, він називається« Про обов'язкове харчування всіх дітей в школах, всіх класів, від 1 до 11 (12) ». Тобто такого немає. Всі пільгові категорії, які забезпечуються за рахунок місцевих бюджетів - це, наприклад, хворі діти, малозабезпечені та інші, але разом з тим органи місцевого самоврядування повинні забезпечити обов'язковим харчуванням всіх дітей, з оплатою 70% за рахунок батьківської плати Але це стосується категорії дітей із заможних сімей, які можуть це собі дозволити, починаючи з 1 до 11, 12 класу. Але якщо органи місцевого самоврядування є такими досить поважними, нормальними і достатніми вони можуть, відповідно до цього Закону, відсоток компенсації батьків оплати на харчування знизити на підставі органів місцевого самоврядування до 70%".

А якщо ці органи розуміють цю проблему, зазначив Барна, вони можуть взагалі зменшити відсоток батьківської оплати або взагалі звільнити від батьківської оплати за харчування всіх учнів.

«Я б це зробив у себе, будучи в селі головою навчального закладу. Таким чином, питання тут стоїть дуже просто. Державним забезпеченням або органами місцевого самоврядування за кошти органів місцевого самоврядування повністю живляться без батьківської оплати виключно тільки пільгові категорії дітей, хворі і т.д.», - сказав нардеп.

При цьому він підкреслив, що зараз учням гарантується обов'язкове харчування з 1 по 4 клас і хворим. Хворі, маються на увазі всіх класів, які потрапляють під пільгову категорію, малозабезпечені або багатодітні.

«А обов'язково тільки з першого по четвертий. Причому в цю категорію від першого до четвертого входять і учні заможних сімей, які можуть оплатити харчування. А при цьому повинні страждати інші діти, малозабезпечені, тощо. Тому, очевидно, зараз, якщо врахувати цей законопроект, то близько 35% державних коштів йдуть на харчування пільгових категорій дітей, в тому числі і з 1 по 4 клас. Якщо зробити за принципом справедливості, то це буде обов'язкове харчування всіх дітей з 1 по 11, 12 клас, а за державні місцеві кошти будуть харчуватися малозабезпечені категорії, тощо. А всі діти заможних батьків будуть харчуватися з оплатою за харчування 70% за рахунок батьківської оплати. Причому орган місцевого самоврядування може зменшити суму батьківської оплати або навіть скасувати. І ще одне. Коли організацією харчування дітей в школі займеться сам орган місцевого самоврядування, то харчування буде якісніше і дешевше. На відміну від тендерних процедур, а потім батьки ще доплачують за неякісне харчування, те, яке зараз », - заявив Барна.

За словами нардепа, згідно з цим законопроектом, є статистика, що близько 36% дітей хворіють хворобами органів травлення.

«Тобто ми хочемо за рахунок державних коштів компенсувати витрати на лікування та оплату лікарняних. Навіть якщо батьки дитини мають достатньо грошей, це не гарантує їй безпеку і здоров'я в школі, здорове харчування. Вона піде і купить ті ж самі чіпси під школою і вип'є не найкращий напій», - резюмує він.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 336 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1474 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2462 0