Новини з 1996 року

Школа-інтернат ім.Макаренка віддасть майже 3 млн грн екс-керівнику Кременчуцької райдержадміністрації

Ксенія Омельченко 06 лютого 2019 18:00 644 0

Наприкінці січня Кременчуцька спеціалізована школа-інтернат імені Макаренка, засновником якої є Полтавська обласна рада, уклала ряд договорів на купівлю-продаж продуктів харчування.

Як повідомляє ГО "Кременчуцький антикорупційний центр", загальна сума підписаних угод (усього – 18) сягає 2 894 000 грн. 

При цьому школа-інтернат скористалася правом обрати постачальника на власний розсуд і укласти з ним прямі договори. Контрагентом, який здійснюватиме поставки продуктів харчування, стало ТОВ «Вест Профіт».

"На перший погляд, нічого незвичного немає – велика кількість бюджетних навчальних закладів укладають прямі договори з одним підприємством або ФОПом без застосування процедури відкритих торгів. Проте є кілька причин звернути більш детальну увагу на зазначені вище закупівлі", - зазначають "антикорівці".

По-перше, це вартість договорів. Як уже було сказано, з ТОВ «Вест Профіт» було підписано 18 угод, з них 11 угод - на 199 000 грн і 1 угода - на 195 000 грн. 
 


Інфографіка: "Кремінь.Антикор"
 

Нагадуємо, що, згідно з чинним законодавством, відкриті торги щодо закупівлі товарів мають проводитися за умови, що вартість предмета дорівнює або перевищує 200 000 грн. Як бачимо, в 11-ти закупівлях не вистачило по одній тисячі гривень, а в одному випадку – 5 тис. грн, щоб досягти вказаного порогу.

Тоді б уже замовник проводив аукціон, де учасники мали б змогу позмагатися між собою за право постачати продукти харчування в інтернат, що дозволило б на конкурентних засадах обрати оптимального постачальника (або постачальників) та зекономити бюджетні кошти.

По-друге, особа продавця. Згідно з даними системи YouControl, керівником та засновником ТОВ «Вест Профіт» є Ярмола Володимир Олексійович.

Вказана особа була депутатом Полтавської обласної ради VI скликання, а також головою Кременчуцької районної державної адміністрації у 2015-2016 рр.

Зв’язок з ТОВ «Вест Профіт» (щоб виключити можливість, що колишній голова РДА та власник вказаної фірми – тезки) простежується у відповідній майновій декларації в розділі «Доходи».

"Враховуючи зазначене вище, хотілося б думати, що керівництво обласного комунального закладу, обираючи постачальника та укладаючи відповідні угоди, керувалося економічною вигодою та якістю продуктів, що постачатиме ТОВ «Вест Профіт», не враховуючи особу власника вказаного підприємства", - зазначають активісти.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись