Новини з 1996 року

Шкільно-корупційний скандал у Кременчуці – горить. Директорам шкіл вже розповіли, що казати поліції

Олександр Курилов 11 січня 2018 11:27 6813 0

Директори загальноосвітніх шкіл Кременчука активно готуються до розвитку надзвичайного корупційного скандалу, пов’язаного з масовою оплатою коштів усіх навчальних закладів за «юридичний супровід» працівникам відомої фірми, в якій головує один з депутатів міської ради.

Така таємна нарада, на якій кожному директору навчального закладу пояснювалося, що саме йому слід відповідати і якої позиції притримуватися, пройшла в Кременчуці минулої неділі.

Директорів у вихідний день збирали секретно й питання порядку денного одне: що їм відповідати.

Що відповідати, бо кошти сплачені фактично ні за що.

Кременчуцьке міське управління освіти оприлюднило власну позицію з питань корупційного скандалу.

І головне в цій заяві таке.

Міське управління освіти, начебто там під контролем заступника мера Кременчука Усанової не призначали директорів шкіл за результатами «конкурсу», не має права втручатися в роботу шкільних закладів.

Тобто директори міських шкіл Кременчука вигрібатимуть усе самі й від того, як вони триматимуться, буде залежати їхнє подальше життя в освіті.

«Справа в тому, що таку співпрацю всіх директорів шкіл з одним депутатом міськради не лише не можна назвати моральною. У всьому цьому скандалі є правові порушення, які мають зацікавити правоохоронців», - так пояснили «Програмі плюс» нинішню ситуацію в міськвиконкомі.

Варто заспокоїти керівників наших навчальних закладів, які опинилися в цій недвозначній ситуації.

Недвозначній, бо, з одного боку, педагоги з великими званнями «директор» вимушені розповідати учням про моральні принципи й те, що красти кошти з бюджету – це погано.

І взагалі – в Україні нормальне європейське суспільство.

Однак, з іншого боку, самі ж педагоги змушені робити все навпаки.

Єдине, що в цій справі є, так це переконання, що скандал ні на що не вплине й після розборів за порушення закону місцевим послідовникам Антона Макаренка випишуть грамоти.

Боятися ж нічого не варто, бо ось у школах міста була така ж справа з купівлею фільтрів для очищення питної води й усе це пройшло тихо.

Тож директорському товариству переживати нічого – державний бюджет великий і його можна дерибанити ще довго, але потихеньку.

Але в «Програми плюс» є запитання з проханням до нашої поліції.

І воно таке: відкривати кримінальну справу тут не потрібно, бо буде ганьба на всю Україну, якщо не більше.

Але чи не можна сказати заступникам міського голови й самому меру Малецькому, які за все це відповідають, аби вони вели себе по-людськи?

Про те, який це скандал, – читайте тут.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись