Новини з 1996 року

Шаповалов наголосував проблем. Кого від газу відключать наступним? У мерії надзвичайна нарада

Валерія Макряшина 07 серпня 2019 14:36 1197 0

Протягом останніх тижнів у Кременчуці на мешканців міста здійснюється такий собі шантаж від працівників ПрАТ "Кременчукгаз". І хоча ця "проблема" існує вже давно й у мерії про неї, м'яко кажучи давно в курсі, заговорили про неї лише сьогодні, 7 серпня, на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій, на яку крім її членів були запрошені й представники підприємства. 

Причиною даного засідання стала вчорашня акція протесту мешканців багатоповерхівки №63 по вулиці Київській, які вже більше доби змушені сидіти без газу. Їм його просто "вирубили", позапланово, посилаючись на те, що під час встановлення на будинок приладу обліку газопостачання після повірки працівниками "Кременчукгазу" виявлено нещільність мереж газопостачання. 

І такий будинок, де відбуваються "аварійні роботи" в нашому місті не єдиний. 

Втім, справа тут не в планових перевірках і тим паче не в нещільності мереж газопостачання. Все простіше. 

Протягом останнього року по всій Україні газопостачальні підприємства почали масово відключати багатоквартирні будинки від газу. Це відбувається несподівано. Характерно також і те, що, переважно, постачання блакитного палива припиняється в багатоповерхівках, в яких створено ОСББ. Чому так і навіщо підприємство опускається до шахрайських способів? Про це далі. 

 

 

На сьогоднішньому засіданні стало відомо, що спочатку представники ПрАТ "Кременчукгаз" відключають газ у будинку, повідомляючи про це оголошенням біля під'їзду. 

В оголошенні - пояснення,  що йде планова перевірка й що є підозра на витік газу в будинку.

У цей час газовики змушують голову правління ОСББ підписати акт розмежування мереж за балансової належності та укласти договір про технічне обслуговування внутрішньо-будинкових газових систем. 

Ось вам і причина: поки ОСББ не підпише угоду про розмежування - газу не буде. 

І тут варто додати, що сама угода вводиться в дію завдяки прийнятому кодексу газорозподільчих систем та новому закону про ЖКГ, за які зокрема голосував кременчуцький нардеп Юрій Шаповалов, якого, до речі, вже втретє, попри відсутність реальної допомоги громаді, а взамін отриману купу непотрібного "геморою" і фіолетову фарбу раз на рік, обрав Кременчук на минулих виборах. 


У самому документі пояснюється, що з червня цього року власники внутрішньо-будинкових систем газопостачання зобов’язані забезпечити їх технічне обслуговування. Для цього потрібно укласти договір зі спеціалізованими організаціями, бо відтепер саме власники відповідатимуть за безпечний стан газових мереж, які виділено їм для користування актом розмежування.


Чому ж працівники ПрАТ "Кременчукгаз" дозволяють собі такі протиправні дії - зухвало відключати газ у будинку, не повідомляючи його мешканців про реальну причину відключення? Чому вони дозволяють собі таку поведінку, адже голова правління ОСББ не є балансоутримувачем і тим паче не має жодних правових підстав для підписання таких документів? 

У свою чергу представники ПрАТ "Кременчукгаз" заявили, їх дії - це не шантаж і все робиться в рамках законодавства. І додали, що відключення буде продовжуватися, якщо угоди не підписуватимуться. 

І тут варто відмітити, що законодавство має свої "білі плями" - механізм укладання цих угод там не прописаний і це є, як бачимо, головною проблемою. А страждають, як і завжди, прості люди. 

"Єдиною підставою для відключення блакитного палива може стати аварійна ситуація на газових мережах або приладах газу.

В інших випадках такі дії є протиправними. Відношення між споживачами та надавачами послуг повинні бути прозорими та конструктивними.

Жителям необхідно роз’яснювати ситуацію, а не в шахрайський спосіб діяти на користь, в даному випадку, газового монополіста", - заявили на засіданні представники мерії. 

У підсумку члени комісії ТЕБ і НС вирішили звернутися до Національної поліції України, СБУ, Генпрокуратури, НКРЄКП щодо кваліфікації дій ПрАТ "Кременчукгаз", які вони почали застосовувати до споживачів природного газу. Окрім того, буде створено оперативний спеціальний штаб, який опрацьовуватиме звернення кременчужан щодо несанкціонованих відключень від газу тощо. 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 199 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 295 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 454 0