Новини з 1996 року

Сезон полювання на Полтавщині на хутрового звіра майже відкрито: що можна робити мисливцям

Артем Кузьменко 01 листопад 2019 09:30 296 0

Виходити в ліси можна на зайців-русаків, лисиць, єнотовидних собак і вовків.

Завтра, 2 листопада, на території Полтавської області відкривається сезон полювання на хутрового звіра. Відповідно до Закону України "Про мисливське господарство та полювання" полювати можна на таких хутрових звірів: зайця-русака, лисицю, єнотовидного собаку і вовка.

 

Конкретна дата відкриття та закриття полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом тижня, порядок полювання, а також норма добування мисливських тварин визначаються користувачем (власником) мисливських угідь і можуть відрізнятись по всій області.

Відстріл вовків, лисиць та єнотовидних собак не лімітується і може здійснюватись мисливцями за наявності дозволів на добування інших тварин, зокрема відстрільної картки на добування зайця чи ліцензії на добування інших тварин. До того ж один мисливець має право вполювати не більше одного зайця за день, навіть якщо він полює в колективі, в якому інші “колеги” не використали цього права.

Щоб полювати в рамках закону, потрібно мати з собою:

- державне посвідчення мисливця;

- контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання;

- ліцензію на добування тварин або відстрільну картку;

- дозвіл на носіння та зберігання зброї;

- якщо є мисливський собака — паспорт на нього.

При придбанні відстрільної картки мисливці зобов’язані ознайомитись із заборонами на полювання, які діють у певних мисливських угіддях, а саме: розташуванням відтворювальних ділянок, об’єктів природно-заповідного фонду, місцями відпочинку людей, проведенні господарських робіт тощо. Зі свого боку власники мисливських угідь зобов’язані ознайомити мисливців із цією інформацією.

Якщо мисливець незаконно добуває дичину, то він ризикує заплатити від 60 до 120 неоподатковуваних мінімумів (від 1020 грн до 2040 грн), у нього конфіскують зброю та інші засоби полювання. Крім штрафу, порушник має відшкодувати збитки відповідно до такси для обчислення розміру збитків.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 2796 0
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 98 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 280 0