Новини з 1996 року

Серйозні порушення помітили громадські активісти у проектах рішень, поданих на сесію міськради

Марина Баніт 09 серпня 2018 09:44 684 0

Громадські активісти «Кремінь.Антикор» розібралися в проектах рішень, які готові на сьогоднішню сесію міської ради.

І за тим, що вийшло, – є принаймні 4 підозрілі моменти. По-перше, порушені строки оприлюднення додаткових питань. Далі - порушується право кременчужан на приватну інформацію. Також щось цікаве коїться навколо ділянки землі під будівлею СБУ в Кременчуці й не менш цікаво те, що припинення користування ділянкою більш як 3 тисячі квадратних метрів оформлюється з помилками. Також Антикор підозрює, що влада намагається узаконити досі незаконно встановлену установку Кліар-Енерджі Кременчук на Деївському смітнику, по якому вже йдуть судові справи.

АНАЛІЗ МАТЕРІАЛІВ
СЕСІЯ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
09 СЕРПНЯ 2018 РОКУ
(станом на 08.08.2018 рік)

1. Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття (ч. 3 ст. 15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»). 
Проекти рішень, а саме 13 додаткових питань, винесені на розгляд депутатських комісій і чергової сесії депутатів Кременчуцької міської ради (09.08.2018 року) з порушенням терміну оприлюднення, визначеного частиною 3 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та частиною 1 статті 43 Регламенту Кременчуцької міської ради VII скликання.

2. Питання №38 до Порядку денного проект рішення «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії між об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, ініціативними групами зі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та КП «Кременчуцьке міжміське бюро технічної інвентаризації Полтавської обласної ради» підготовлено з грубим порушенням статей 32, 34 Конституції України, якою визначено, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте й сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Рішенням Конституційного Суду України від 20.01.2012 № 2рп/2012 розтлумачено статті 32, 34 Конституції України, що інформацією про особисте та сімейне життя особи є будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов’язані з особою та членами її сім’ї, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень. Така інформація про особу є конфіденційною - збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням в її особисте та сімейне життя. Таке втручання допускається винятково у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Прийняття зазначеного проекту рішення призведе до незаконного отримання інформації так званими «ініціативними групами» зі створення ОСББ, які «самопризначаються» і відповідальність яких у разі неналежного використання отриманої інформації чинним законодавством не контролюється і не передбачена.

3. Питання №46 до Порядку денного проект рішення «Про припинення права користування земельними ділянками», а саме: 
Пункт 5 проекту щодо припинення Комунальному виробничому підприємству «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва» права постійного користування земельною ділянкою площею 1136 кв. м для виробничих потреб по вул. Івана Мазепи, 5 (Акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 57 від 17.11.1994) за взаємною згодою сторін, у зв’язку з відчуженням об’єкта нерухомого майна підготовлено безпідставно, оскільки за зазначеною адресою знаходиться Відділ у м. Кременчуці Управління Служби Безпеки України в Полтавській області.
Пункт 6 проекту про припинення Департаменту житлово-комунального господарства виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, що є правонаступником управління житлово-комунального господарства Кременчуцької міської ради, право постійного користування земельною ділянкою площею 3261 кв. м для експлуатації та обслуговування скверу «Фантазія» (Акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 030654800029 від 04.10.2006) за взаємною згодою сторін підготовлено без зазначення мети припинення права постійного користування.

4. Питання №54 до Порядку денного проект рішення «Про надання, вилучення та оформлення земельних ділянок в оренду в м. Кременчуці», а саме: пункт 19 проекту про вилучення з постійного користування Кременчуцького комунального автотранспортного підприємства 1628, посвідченого державним актом на право постійного користування землею, земельну ділянку площею 936 кв. м на території міського звалища на Деївській горі з наступною передачею її в оренду ККАТП 1628 і пункт 20 про передачу Кременчуцькому комунальному автотранспортному підприємству 1628 в оренду строком на сорок дев’ять років земельну ділянку площею 936 кв. м (кадастровий № 5310436500:13:004:0016) для розміщення комплексної інженерної споруди для виробництва електричної енергії з системою збору та утилізації біогазу на полігоні твердих побутових відходів (для розміщення об’єкта електроенергетики – блочно-модульної теплоелектростанції, частини газоуловлюючої системи, мобільної компресорної та факельної установки для санації існуючого полігону твердих побутових відході підготовлено з порушенням положень Земельного кодексу України, оскільки передача землі в ОРЕНДУ комунальному підприємству передбачає встановлення орендної плати, яка буде сплачуватися комунальним підприємством з коштів місцевого бюджету до місцевого бюджету. 
А, можливо, це спроба влади «узаконити» триваючу незаконну діяльність ТОВ «Кліар Енерджі Кременчук» на території Деївського сміттєзвалища…

#КреміньАнтикор

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 261 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1441 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2431 0