Новини з 1996 року

Серцева ягода. У чому користь і шкода глоду

pplus 17 вересня 2020 07:20 203 0

Глід особливо потрібно вживати людям похилого віку, які страждають на стенокардію, атеросклероз і гіпертонію.

Глід — ягода забута, а шкода. Протягом останніх десятиліть її вживають тільки у вигляді настоянки. А краще їсти саме в свіжому вигляді. У ягодах маса вітамінів і мікроелементів.

У традиційній медицині плоди глоду застосовувалися при серцебитті, безсонні як у вигляді препаратів, так і у свіжому вигляді, а також у вигляді борошна з висушених і розмелених плодів. Крім того, глід має протисклеротичні властивості, показаний людям з аритмією — він відновлює нормальний серцевий ритм. У Європі XIX століття ці плоди вважалися незамінним засобом для сердечників і призначалися у випадках, коли інші ліки не допомагали. Ще одна важлива властивість глоду: він здатний знижувати тиск. Всі ці якості показані людям похилого віку. Нарешті глід має спазмолітичні властивості, вибірково розширюючи коронарні судини й судини головного мозку. Це дозволяє направлено використовувати рослину для поліпшення постачання киснем міокарда і нейронів головного мозку. Однак при вживанні все ж слід дотримуватися обережності й міри. У день максимальна доза свіжих ягід повинна складати не більше однієї склянки. При цьому потрібно враховувати, що ягоди бувають різні: великі, дрібні. Якщо великі, їх слід з'їдати менше. Ще треба мати на увазі, що ця ягода має послаблюючу дію через вміст пектинів.

Передозування може загрожувати сильним зниженням тиску. Особливо це важливо знати людям з гіпотонією.

Також із глоду можна варити кисіль, компот. Дозування те ж — склянка, максимум півтори на день. Також добре з глоду робити варення. Але щоб цілющі властивості збереглися, слід його не переварювати. А для кращого зберігання додавати лимонну кислоту і тримати готовий продукт у холодильнику.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 462 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1785 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2880 0