Новини з 1996 року

Середній розмір субсидії в опалювальний сезон на Полтавщині становить 1693 грн

Валерія Макряшина 27 березня 2019 09:15 625 0

Наразі в Полтавській області житлові субсидії призначили 230 тис. домогосподарств. Регіон успішно реалізує програму і посідає за цим показником третє місце в Україні. 

Програма житлових субсидій залишається актуальним механізмом. Наразі нею охопили 229,9 тисяч сімей області. Це 40% від загальної кількості домогосподарств.

Середній розмір субсидії в опалювальний сезон — 1693 грн. 

"Для нас важливо, щоб усі родини, які мешкають на Полтавщині й мають право на субсидію, своєчасно одержали державну підтримку при сплаті житлово-комунальних послуг. Субсидіанти нашої області зацікавлені у впровадженні заходів з енергоефективності. Зокрема, долучаються до програми «Теплі кредити». Наразі вже 11 тисяч сімей скористалися нею, із них 4,3 тисячі — субсидіанти,"— прокоментував в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий. 

Із березня ввели кілька форм нарахування субсидій:

Безготівкова. Нараховується для осіб, що вперше звертаються для отримання субсидії, та тих, у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Здійснюється через зарахування коштів на рахунок в Ощадбанку.

Готівкова. Нараховується для тих, хто отримував субсидію минулоріч. Для пенсіонерів вона приходить через пенсійний фонд разом із пенсією, для інших — через Ощадбанк. 

Також Президент України Петро Порошенко оголосив про запуск системи монетизації субсидій — грошових виплат малозабезпеченим верствам населення. Цей процес уже розпочався і пройде в три етапи:

з 1 січня участь у монетизації пільг і субсидій братимуть сім’ї, які звернуться за допомогою вперше;

з 1 травня монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років;

з 1 жовтня запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

Після того, як отримувач субсидій розрахується за отримані комунальні послуги, залишок готівкою буде в його розпорядженні. 

Крім того, в області органи соціального захисту населення своєчасно працюють з боржниками за житлово-комунальні послуги. Їх інформують про суму боргу, сприяють в укладенні угоди про його реструктуризацію чи надають допомогу в погашенні. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 174 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 560 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 690 0