Новини з 1996 року

Сепаратизм в центрі України, або бездіяльність поліції в Козельщині. ФОТО+ВІДЕО

Андрій Рубан 25 березня 2016 16:38 4505 0

Місяць тому за 40 км від Кременчука з проявом сепаратизму побили нашого земляка, учасника бойових дій і члена кременчуцької ветеранської організації учасників АТО Василя, який нині перебуває у Козельщині.

Сталося це в той момент, коли Василь зі своєю дівчиною повертався додому. Двоє до того невідомих йому осіб причепилися до Василя за те, що він у військовій формі. Також нападникам не сподобалася українська зачіска нашого захисника. Як нам стало відомо, Василь усіма правдами і неправдами, приховуючи те, що має одну легеню, добився, аби його таки мобілізували і поїхав в АТО. Василь був в найбільш гарячих точках на Сході, потрапляв під страшні обстріли. Коли ж таки дізналися про його фізичні вади, з армії комісували, бо з однією легенею воювати заборонено.

Тож нападники, не зволікаючи, напали на Героя, причому один з них зробив це підступно, ззаду одягнувши Василеві капюшона і вдаривши по голові. Брат нападника швидко почав Василя бити і ногами також.

Це все відбувалося на очах дівчини, яка викликала поліцію. Але минув уже місяць і досі нападники уникають відповідальності. Вони є місцевими підприємцями козельщинського шиномонтажу і досі собі працюють не знаючи горя.

Слідчий, який веде справу, навмисно тягне час та кваліфікує це як нанесення легких тілесних ушкоджень. Адвокат Галина Коліуш вимагає перекваліфікувати цю справу за статтею 296 ККУ (хуліганство).

Натомість слідчий поліції вирішила, що навіть має право проводити слідчі дії без адвоката потерпілого. І таки 21 березня вона провела слідчий експеримент без адвоката.

Тому Галина Коліуш разом з представниками ветеранської організації, учасниками АТО та іншими активістами вирішили “провідати” прокурора Козельщини Станіслава Пластуна. Адвокат подала скаргу-заяву на слідчого поліції, яка, на їхню думку, поводиться не зовсім законно й коректно з учасником бойових дій.

Сам Василь розповідає, що поліцейські з самого початку намагалися його відмовити від написання заяви на тих, хто його побив, мовляв, усе одно їм нічого не буде, а поліція тільки втрачатиме час.
Варто зауважити, що братів, які вчинили напад на Василя, навіть не затримували.

“Коли мене побили і приїхала поліція, мене забрали, а вони продовжували вживати прилюдно алкоголь, який там же при всіх вживали і до нападу”, - обурився на дії правоохоронців учасник бойових дій Василь.

Громадські активісти також обурилися бездіяльністю правоохоронних органів, але зауважили, що будуть діяти лише у правовому полі.

“Ви що тут хочете створити Козельщинську народну республіку?” - запитав представник "Правого сектора" Ігор Чадюк.

Інший активіст Андрій Лебеденко, який є одночасно і учасником бойових дій, і вимушено переміщеною особою, зауважив, що правоохоронці мають бути більш принциповими, а інакше їх запросять на екскурсію у так звані “ЛДНР”.

“Ви хоч уявляєте, що таке ці ЛДНР, яка це катастрофа? Якщо хочете, ми можемо влаштувати вашим підлеглим і тим двом горе-бійцям, які тут, у центрі України, б’ють героя, а правоохоронні органи закривають очі на це. Там вони швидко зрозуміють, що таке беззаконня і хаос”, - зазначив Андрій Лебеденко.

В кінці кінців прокурор Станіслав Пластун прийняв скаргу і пообіцяв для початку призначити новий слідчий експеримент уже за участю захисника потерпілого.

Цікаво те, що коли всі вийшли з приміщення прокуратури, то їх чекали вже кілька поліцейських з гумовими кийками, які вишикувалися коридором.
“Ми тут для охорони громадського порядку”, - зазначив один з офіцерів поліції.

І поки триває ця бездіяльність або злочинна діяльність деяких правоохоронців, люди, які, не приховуючи своїх антиукраїнських настроїв, б’ють патріота за його військову приналежність та українську зачіску і при цьому залишаються на волі, ще й підприємництвом займаються. Жах… 

 

 

Прокурор Станіслав Пластун

Учасник бойових дій, якого побили за українську зачіску

 

 

 

 

 

 

 

Теги: ПригодиПідтримка оборони

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук разом з усією Україною згадав героїв, які виганяли нацистських загарбників. ФОТОрепортаж 136 0
Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 296 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 648 0