Новини з 1996 року

Село на Полтавщині потрапило у фінал конкурсу «Неймовірні села України-2020»

Валерія Макряшина 09 листопад 2020 16:15 286 0

Нещодавно завершилося онлайн-голосування V Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2020», в ході якого були визначені села-фіналісти.

У рамках онлайн-голосування кожен охочий міг віддати свій голос за одне, два або три села. У результаті були визначені 5 найкращих бізнес-проєктів розвитку сільських територій. У фінал вийшло одне з трьох сіл на Полтавщині, які брали участь у конкурсі, — село Очканівка.

"Очканівка – село, де мешкає близько 150 осіб. Воно є найвіддаленішим селом району і розташоване на лівому березі річки Середня Говтва, що має глибоку балкову систему, а це — чудовий фундамент для виробництва унікальної продукції бджільництва", - йдеться у візитці села. 

Бізнес-проєкт даного учасника — це розповсюдження видів продукції СОК "Правильні бджоли", що працює у сфері бджільництва.

Реалізація — придбання спеціалізованого обладнання для отримання високоякісних продуктів бджільництва, а також сушарок, що дозволить отримати два абсолютно нові продукти: мед, збагачений соком «висушених» плодів чи трав, та «консервовані», але не окислені плоди з тонкою плівкою меду на поверхні.

Мета — вивести на український ринок абсолютно нові медові продукти; залучити нові домогосподарства до кооперативу, що в перспективі позитивно вплине на надходження податків до місцевого бюджету.

Виконавцем є сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Правильні бджоли».

До проєкту було залучено 7 учасників кооперативу, жителів села, які можуть здавати овочі та фрукти на переробку кооперативу. Реалізувати, в разі перемоги, проєкт можуть уже в січні-лютому наступного року. 

Загалом у фіналі за звання «неймовірного» села будуть змагатися 8 громад з України.

Із 15 листопада редакція AgroPortal.ua розпочне публікувати матеріали про кожне із сіл-фіналістів, у яких розповість, чим живуть села, як розвиваються та чому саме їхня бізнес-ідея варта перемоги.

Захист бізнес-проєктів сіл відбудеться в січні 2021 року. Точна дата буде оголошена згодом.


 

Для довідки: конкурс «Неймовірні села України 2020» онлайн-видання AgroPortal.ua цьогоріч проводить уп'яте. Головний приз — 100 тис. грн на реалізацію бізнес-проєкту від головного партнера — Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Крім головного подарунка переможцю, компанія «Бейкер Тіллі Україна» допоможе одному з десяти сіл, які пройшли до етапу онлайн-голосування, в реалізації їхнього бізнес-проєкту. А Всеукраїнська асоціація громад одному із сіл-фіналістів надасть комплексний консультаційний супровід громади на період становлення після місцевих виборів. П'ятірка сіл-фіналістів конкурсу отримає річну передплату на журнал Agroexpert та набір спеціалізованої аграрної літератури.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1356 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2348 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2971 0