Новини з 1996 року

Секонд-хенд під виглядом гуманітарки: заборонити не можна відкрити? Думка кременчужан

Валерія Макряшина 27 грудня 2019 13:30 1048 0

Мінсоцполітики хоче заборонити ввезення секонд-хенду як гуманітарної допомоги на територію України. Як до цього ставляться кременчужани?

Відразу ж нагадаємо, що ж такого придумали чиновники. Міністерство соціальної політики розробляє зміни у нормативно-правові акти України щодо заборони ввезення на територію країни вживаних речей як гуманітарної допомоги. 

Про це повідомив заступник міністра соцполітики Олег Коваль на пресконференції.

За його словами, вони розробили зміни до нормативно-правових актів щодо заборони введення на митну територію України у вигляді гуманітарної допомоги одягу та взуття, які були у використанні, крім одягу спеціального призначення для ВСУ, СБУ, МВС і ДСНС, а також медичних установ.

Як заявив Олег Коваль, українським законодавством користуються бізнесмени і під виглядом такою собі гуманітарної допомоги ввозять в країну секонд-хенд, щоб потім просто його розпродати. 

Як же до цього ставляться кременчужани? Якщо чесно - по різному. Деякі взагалі за все своє життя, за весь час існування у нашому місті магазинів із продажу вже ношеного одягу жодного разу туди не заходили й нічого не купляли. Інші ж, навпаки, постійні відвідувачі "секондів". Більш того, нічого поганого громадяни в походах у такі магазини не бачать.

"Програма Плюс" вирішила провести власне опитування, як до заборони секонд-хендів ставляться кременчужани, бо не виключено, що речі, які продаються у наших секонд-хендах поставляються у нашу країну в якості "гуманітарки", а не для продажу.  

Деякі містяни з упевненністю заявляли, що попри будь-яку заборону, цей бізнес уже не спинити ніяк, він розквітає, немов пролісок навесні.

 

 

Інші ж вважають, що влада просто "знущається" таким чином з людей, особливо з людей похилого віку, які не в змозі дозволити собі дорогий одяг. 

Римма Макаренко: "Пенсіонери, багатодітні сім'ї. Вони не мають можливості купити собі речі за тією ціною, яка в магазинах, нехай навіть у дешевих..."

На думку цієї категорії громадян, переваг "секондів", за їх словами, більше ніж вдосталь.

Це не тільки дуже низька ціна у співвідношенні з якістю. Якщо в магазинах у Кременчуці середня ціна на китайські чи турецькі джинси становить приблизно 600-700 гривень, то в секонд-хенді їх можна придбати у рази дешевше й, окрім цього, натрапити на абсолютно нову річ популярного західного бренду - на кшталт NewLook, Top Shop, Zara, H&M, Graceland тощо. 

Були й такі громадяни, які нічого проти цього бізнесу не мали, втім за умови вчасної та обов'язкової сплати податків власниками таких магазинів. І напевно відсутність такого є основною причиною своєрідної паніки в Міністерстві та відповідно рішенням внести зміни в нормативно-правові акти. 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2464 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2491 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3731 0