Новини з 1996 року

Щорічні медогляди держслужбовців планують скасувати

Ксенія Омельченко 19 червня 2018 17:49 362 0

Міністерство охорони здоров'я України направило на підпис проект наказу, який скасовує щорічні профілактичні медогляди в держслужбовців. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.


"За умови узгодження документа з Національним агентством України з питань державної служби та Державним управлінням справами, ми позбавимося ще одного бюрократичного бар'єру. Державні службовці зможуть вільно, як і всі інші, консультуватися щодо стану здоров’я у свого сімейного лікаря та проходити справді потрібні обстеження", - написала Супрун.

З 2003 року всі держслужбовці мали проходити щорічні медогляди в медзакладах, до яких приписана їхня установа. Під цей наказ підпадають спеціалісти Адміністрації Президента, Секретаріату ВРУ, апарату Кабміну, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, працівники місцевих державних адміністрацій.

Хворий ти або здоровий - якщо працюєш на держслужбі - змушений раз на рік проходити всіх лікарів підряд, без права вибору медзакладу та можливості відмовитися.

По-перше, специфіка роботи держслужбовця не потребує регулярного огляду здорових людей усіма можливими лікарями.

По-друге, цей метод профілактики в принципі не визнається в розвинених країнах, де за станом здоров’я стежить сімейний лікар, а профілактичні медогляди проводяться по групах ризику.

Регулярні огляди держслужбовців в Україні здебільшого перетворилися на обхід усіх лікарів з папірцем, аби отримати відмітку “для галочки”, а не дійсно якісне обстеження.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись