Новини з 1996 року

Щоб лишити Індустріальний парк треба 40 млн грн. Дешевше віддати під кладовище та в оренду

Марина Баніт 31 липня 2018 14:30 655 0

Долю парку "Індустріальний" сьогодні продовжували вирішувати депутати міської ради. "Індустріальний парк" - це земельна ділянка в районі НПЗ, за Молодіжним, яка була відведена під майбутню появу на ній інвестиційних підприємств. Нині проект не отримав розвитку, так як інвестори не бажають будь-що будувати в Україні.

Так директор "Кременчук Інвест" Павло Бедрацький, який керує цим проектом, розповів, що законодавство України не регулює правові відносини в таких проектах. Це викликає побоювання у інвесторів. Але на проект для того, щоб хоча б щось можна було почати з ним робити, треба  гроші. Так земля наразі має сільськогосподарське призначення, але для переведення її у промислове треба 10 000 264 гривень. Лише після цього можна буде розробити проектування інженерної інфраструктури, оцінку тощо... Для проектування треба близько 30 000 000 гривень.

Отже, як резюмував депутат Руслан Ульянов, для того, щоб тільки розробити документацію, треба більше 40 мільйонів гривень. Але все одно немає гарантій, що інвестор туди прийде. Це лише оформлення парку документально.

Як пояснив доповідаючий, парк наразі утримується спеціалізованим сільськогосподарським підприємством, що дозволяє тримати його в порядку.

У разі, якщо депутати вирішать закрити проект парку "Індустріальний", пропонується дати цю землю для підприємницької діяльності, ініціювавши інвестиційний конкурс.

Руслана Ульянова цікавило питання:

- Ми можемо виділити 20 га для Свіштовського кладовища?

Доповідаючий пояснив, що це можливо при відповідному рішенні депутатів.

Оксана Піддубна запитала:

- Скільки грошей було витрачено за весь період? І чому вам знадобилося 5 років, щоб додуматися, що парк не має перспектив? Адже Малецький ішов на вибори з обіцянками облаштувати парк. А зараз ви руйнуєте всі його омріяні лозунги.

Доповідаючий повідомив, що грошей було витрачено 789 тисяч 749 гивень, а працівники працювали відповідально. Та, на жаль, проект досі не приносить користі громаді.

Оксана Піддубна зауважила, що, крім цієї суми, було витрачено гроші на усілякі закордонні поїздки працівників. Теоретично мова про 2,3 млн гривень.

Він повідомив, що якщо ділянку передати в оренду, 13 млн 647 тисяч гривень можна отримувати щорічно. Він заявив, що є звернення від підприємств на розміщення на цій земельній ділянці. 

Піддубна просила повідомити, що це за підприємства. Адже там могла бути рука Юрія Шаповалова.

У результаті депутат Роженко підсумував, що парк був приречений на провал.

Отже надалі треба розуміти, що проект  буде закрито, а долю земель розглянуть окремо. Серед усього розглянуть пропозицію виділення частини земель - 20 га для Свіштовського кладовища.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2609 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3070 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3512 0