Новини з 1996 року

Що відбувається з сутулою людиною

pplus 15 листопад 2017 08:38 252 0

Від неправильної постави страждає увесь організм.

Сутула спина - це не косметичний дефект. Від неправильної постави страждає увесь організм, хоча на перший погляд це і непомітно. Які симптоми говорять про те, що пора зайнятися здоров'ям спини?

У терміна "постава" дуже просте визначення. Це звичне положення тіла в просторі, повідомляє womenzone.org.

Зате складнощів з нею багато. Ми увесь час на роботі, цілий день за комп'ютером, без руху і в неправильній позі. А потім біжимо в спортзал за додатковими навантаженнями. Дивуємося, чому навіть при "здоровому" способі життя щось болить, починаємо шукати причину. А виявляється, що вона ховається в поставі. Які симптоми у нас з'являються через сутулу спину?

ТОП-ПРИЧИНИ ВИПРАВИТИ ПОСТАВУ

1. ГОЛОВНИЙ БІЛЬ

Як часто у вас до вечора починає боліти голова? Від втоми, від завантаженості. Є навіть окремий симптом - головний біль перенапруження.

Серед механізмів, що викликають такий біль, - пошкодження м'язів і зв'язок та порушення кровообігу. Ці механізми розвиваються через дегенеративні зміни в шийному відділі хребта. Наприклад, той самий остеохондроз, про який так люблять поговорити літні люди. Це захворювання свідчить про те, що тканини міжхребцевих дисків зношуються завчасно.

Профілактика одна - збереження рухової активності, яка відповідає природному положенню тіла.

Тобто підтримку тієї самої правильної постави. Якщо ми згинаємо спину, то "відкриваємо ворота" дегенерації тканин. На жаль, часто про це замислюються тільки після того, як перестають рятувати знеболюючі.

2. ЗАДИШКА І ПРИСКОРЕНЕ СЕРЦЕБИТТЯ ПРИ НАВАНТАЖЕННЯХ

Якщо у вас немає зайвої ваги і явних проблем зі здоров'ям, але підйом по сходах змушує легені задихатися, а серце - битися з шаленою швидкістю, то причина знову може бути в поставі.

Через сутулість стискаються і деформуються внутрішні органи. Першими страждають легені і серце, при сильній сутулості - і органи шлунково-кишкового тракту.

3. СПОРТИВНІ ТРАВМИ

Як погана постава може призвести до спортивної травми? За стандартною схемою. Людина сидить на роботі увесь день, частина м'язів отримує статичне навантаження (причому надмірне), а м'язи, що відповідають за динаміку, залишаються без навантаження взагалі. А потім людина йде в спортзал, де бере велику вагу. І отримує травму.

Особливо високий ризик такого результату, якщо людина приступає до свого першого тренування. Опорно-руховий апарат, зіпсований поганою поставою, не витримує незвичних навантажень.

Тож якщо ви вирішили зайнятися нарешті своєю фізичною формою, спочатку підготуйте спину до роботи.

4. БІЛЬ У ГРУДЯХ

Є такий лякаючий симптом: після фізичного навантаження в грудній клітці з'являється різкий біль. Зазвичай він виникає з одного боку, може поширюватися в руку. Якщо біль проявився зліва, то люди часто списують його на проблеми з серцем, хапаються за нітрогліцерин. А якщо йдуть до лікаря, то отримують на руки кардіограму здорової людини і заспокоюються. Якщо ж біль справа, то пацієнти роблять флюорографію. І знову заспокоюються, коли не виявляється патологій. До наступного нападу.

А він прийде, тому що такими "серцевими" і "легеневими" симптомами часто маскується міжреберна невралгія, тобто біль, що поширюється по ходу нерва.

Причин її появи кілька, в тому числі й неправильна постава. Через неправильну поставу порушується тонус м'язів, відбувається спазм, який подразнює нервові закінчення. Звідси і біль.

Якщо просто випити таблетку, біль обов'язково повернеться. Потрібно усунути саму причину спазму, тобто повернути кістки і м'язи в здоровий стан.

5. БІЛЬ У СПИНІ

Ми спеціально не вказали цей пункт одним з перших. Очевидно, що якщо щось не працює належним чином, то це і буде боліти.

Тільки біль у шиї відчували три чверті дорослого населення. Зі скаргами на біль у спині до лікарів приходить кожен п'ятий пацієнт.

Досить запустити процес, щоб біль з симптому порушень перетворився на самостійне хронічне захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, такі симптоми поширюються якраз серед працездатного населення. Це наслідки того, що нам ніколи займатися здоров'ям.

Подивимося, в чому причина болю в спині, і побачимо, що найчастіше в усьому винні зміни тканин хребта, скелетно-м'язові ушкодження через перевантаження м'язів і суглобів, спазми і защемлення нервів, а також патології внутрішніх органів. Тобто все те, на що так чи інакше впливає постава.

6. ХРОНІЧНА ВТОМА І ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ

Неправильна постава створює дисбаланс напруги в м'язах, що призводить до додаткового стресу. Це настільки поширене явище, що зв'язку "порушення постави, нестача відпочинку та порушення сну" називають офісним синдромом.

Психологічні проблеми нерідко ховаються в фізіології. Зв'язок між хронічною втомою і поставою настільки тісний, що складно визначити, де причина, а де наслідок. Чи то ми згинаємося під вагою постійної роботи, то чи працюємо гірше, тому що не можемо розправити плечі.

7. ЗОВНІШНІСТЬ

Цей пункт не можна обійти. Чому при інших рівних одна людина виглядає шикарно, а інша губиться в загальній масі? Ми звикли дивитися в дзеркалі на обличчя, зачіску, оглядати себе в пошуках дефектів одягу. А на поставу не дивимося. Максимум - випростаємось перед дзеркалом, а йдемо вже зсутулившись. Звичка сильніша за нас.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись