Новини з 1996 року

Що саме зміниться у розрахунку пенсій? Перевіряємо самі за формулою

Валерія Макряшина 04 вересня 2017 11:23 1301 0

Згідно із законопроектом про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій №6614, розмір пенсії залежатиме від кількох чинників.

За новими правилами, на пенсію впливатимуть:

-         середня заробітна плата застрахованої особи. При розрахунку пенсії до уваги береться персональна заробітна плата особи за всі періоди роботи, починаючи з 1 липня 2000 року;

-         середня зарплата в Україні, з якої сплачено страхові внески, за даними Пенсійного фонду України, за попередні три роки (2014-2016 рр. – у розмірі 3764,4 грн. ). На сьогодні для 8,2 млн. осіб пенсія розрахована за застарілим показником зарплати – 1198 грн. 2007 року;

-         тривалість страхового стажу, протягом якого особа сплачувала пенсійні внески;

-         вартість одного року страхового стажу. Згідно із запропонованими Урядом змінами до пенсійного законодавства, вартість одного року страхового стажу зменшується з 1,35 до 1% у формулі визначення коефіцієнту стажу. Коефіцієнт страхового стажу (Кс) – один із показників (коефіцієнтів), який використовують у формулі обчислення пенсії. Кс напряму залежить від тривалості стажу застрахованої особи.

Про це повідомив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір під час прес-конференції з актуальних питань щодо пенсійного реформування.

Розмір пенсії за віком розраховується за такою формулою: 

Розмір пенсії = Сз х Ікз х Кс

Сз - розмір середньої заробітної плати в Україні за три роки перед зверненням за призначенням пенсії, за даними Пенсійного фонду України.

Ікз - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати.

Індивідуальний коефіцієнт заробітної плати обчислюється як співвідношення розміру отримуваної персональної заробітної плати особи щодо середньої зарплати, з якої сплачувалися внески до Пенсійного фонду України (дані про таку зарплату кожен може отримати в будь-якому відділенні Пенсійного фонду України).

Кс - коефіцієнт страхового стажу визначається за формулою, яка включає тривалість місяців роботи особи та величину оцінки одного року страхового стажу (у розрахунку на місяць). Сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35%, а з січня 2018 року цей показник знизиться і становитиме 1%.

Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії з використанням середньої заробітної плати на рівні 3764,40 грн. (середній розмір заробітної плати за 2014, 2015 та 2016 роки).

Цей показник також застосовується для обчислення пенсій, що призначаються в 2017 році. Такий перерахунок пенсій називається "осучасненням" пенсій.

 

За інформацією ЕнергоЛайф.інфо

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1066 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2063 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2683 0