Новини з 1996 року

Що роблять у парках Кременчука юристи за 10 000 грн щомісяця? Знову про нераціональність

Валерія Макряшина 13 вересня 2019 13:30 833 0

Під прискіпливий погляд місцевої громадської активістки Лариси Гориславець потрапили юридичні послуги, які замовляють собі, не дивуйтеся, парки Кременчука. 

Здавалося, що такого? Ну дитина там впаде чи ще щось - юрист же потрібен. Втім, на щастя, таких випадків у наших закладах відпочинку останнім часом зареєстровано не було та й можна було б обрати юриста дешевшого.

"Тут спостерігаємо цікаву штуку: за останній рік чимало комунальних підприємств Кременчука вперше уклали договори на юридичні послуги.

Тобто раніше вони якось жили й працювали без юриста, а потім – просто руки опускаються, візьми з міського бюджету їм якусь сотню тисяч гривень – і на юриста дай. Уточню: здебільшого це невеликі комунальні підприємства, точніше, зовсім малі..." - зазначає Лариса Гориславець. 

Ось, наприклад, минулого року, за словами активістки, деякі парки обходилися без юриста, комусь було достатньо 25 тисяч гривень, а цього року – 120 тисяч. Доцільність такої закупівлі виглядає вкрай сумнівно. 

"По-перше, незрозуміло, для чого раптом знадобився юрист одночасно аж стільком комунальним підприємствам?" - додає кременчужанка. 

Лариса Гориславець навела наочний приклад: 

"Парк Миру. Минулого року парк не користувався послугами юриста. А в цьому році уклав договір на послуги юриста на суму 120 тисяч грн на рік. І щомісяця платить таку собі абонплату юрфірмі по 10 тисяч гривень.

Запитання до аудиторії: які реальні юридичні послуги потрібні парку, якщо судових справ у нього (згідно з реєстрами) - нуль? Штатних посад – 18, а фактично працює 9 осіб (так пише парк у відповіді на наш запит). Фонд зарплати директора на місяць – 5 тисяч грн.

Що робить у парку щомісяця юрист за 10 тисяч грн?" 

 

 

Ось вам для прикладу ще один парк – "Придніпровський". Він так само господарював у минулому році без юриста, але зараз, мабуть, не може - не справляється. 

Крім цього, додає Лариса Гориславець, різко з'явилася потреба в юридичній допомозі в таких КП: «Науково-дослідний центр», Муніципальна енергосервісна компанія, Квартирне управління, ГЖЕП «Автозаводське».

"По-друге, незрозуміло, чому раптом усі комунальні підприємства побігли в одну і ту ж юридичну фірму? Усі вищевказані підприємства обслуговує кременчуцьке адвокатське об’єднання «Консалтинг-груп». Співзасновник і керівник – Гордієнко Юрій Анатолійович.

Фірма народилася в грудні 2017 року, через місяць отримала своє перше держзамовлення від кременчуцького КП «Міськоформлення», а станом на сьогодні має 9 укладених договорів на суму більше 1 мільйона гривень", - підсумувала активістка.

Також відомо, що, згідно з даними реєстру youcontrol.com.ua - Ю-Контрол, ця фірма інших доходів, крім як із нашого міського бюджету, не отримує.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1181 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2178 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2796 0