Що роблять у парках Кременчука юристи за 10 000 грн щомісяця? Знову про нераціональність

Під прискіпливий погляд місцевої громадської активістки Лариси Гориславець потрапили юридичні послуги, які замовляють собі, не дивуйтеся, парки Кременчука.
Здавалося, що такого? Ну дитина там впаде чи ще щось - юрист же потрібен. Втім, на щастя, таких випадків у наших закладах відпочинку останнім часом зареєстровано не було та й можна було б обрати юриста дешевшого.
"Тут спостерігаємо цікаву штуку: за останній рік чимало комунальних підприємств Кременчука вперше уклали договори на юридичні послуги.
Тобто раніше вони якось жили й працювали без юриста, а потім – просто руки опускаються, візьми з міського бюджету їм якусь сотню тисяч гривень – і на юриста дай. Уточню: здебільшого це невеликі комунальні підприємства, точніше, зовсім малі..." - зазначає Лариса Гориславець.
Ось, наприклад, минулого року, за словами активістки, деякі парки обходилися без юриста, комусь було достатньо 25 тисяч гривень, а цього року – 120 тисяч. Доцільність такої закупівлі виглядає вкрай сумнівно.
"По-перше, незрозуміло, для чого раптом знадобився юрист одночасно аж стільком комунальним підприємствам?" - додає кременчужанка.
Лариса Гориславець навела наочний приклад:
"Парк Миру. Минулого року парк не користувався послугами юриста. А в цьому році уклав договір на послуги юриста на суму 120 тисяч грн на рік. І щомісяця платить таку собі абонплату юрфірмі по 10 тисяч гривень.
Запитання до аудиторії: які реальні юридичні послуги потрібні парку, якщо судових справ у нього (згідно з реєстрами) - нуль? Штатних посад – 18, а фактично працює 9 осіб (так пише парк у відповіді на наш запит). Фонд зарплати директора на місяць – 5 тисяч грн.
Що робить у парку щомісяця юрист за 10 тисяч грн?"
Ось вам для прикладу ще один парк – "Придніпровський". Він так само господарював у минулому році без юриста, але зараз, мабуть, не може - не справляється.
Крім цього, додає Лариса Гориславець, різко з'явилася потреба в юридичній допомозі в таких КП: «Науково-дослідний центр», Муніципальна енергосервісна компанія, Квартирне управління, ГЖЕП «Автозаводське».
"По-друге, незрозуміло, чому раптом усі комунальні підприємства побігли в одну і ту ж юридичну фірму? Усі вищевказані підприємства обслуговує кременчуцьке адвокатське об’єднання «Консалтинг-груп». Співзасновник і керівник – Гордієнко Юрій Анатолійович.
Фірма народилася в грудні 2017 року, через місяць отримала своє перше держзамовлення від кременчуцького КП «Міськоформлення», а станом на сьогодні має 9 укладених договорів на суму більше 1 мільйона гривень", - підсумувала активістка.
Також відомо, що, згідно з даними реєстру youcontrol.com.ua - Ю-Контрол, ця фірма інших доходів, крім як із нашого міського бюджету, не отримує.
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись