Новини з 1996 року

Що робити, якщо не подобається жоден кандидат?

Валерія Макряшина 25 березня 2019 09:15 653 0

Шлях перший: неправильний докорінно

Зрозуміло, можна просто не йти на вибори, в Україні це ніяк не відстежується і не карається. Однак нічого доброго країні це не принесе. Ваш голос або пропаде й теоретично може позбавити перемоги більш гідного кандидата. Або ним скористається хитріший: поставить галочку "за себе". Як би не старався ЦВК, спроби фальсифікацій усе одно будуть, а українці, які не голосують, тільки їх збільшують і спрощують.

Шлях другий: байдужий

Так, у виборчому бюлетені не буде графи "проти всіх". Так, ігнорувати сам факт виборів — погана ідея. Але якщо ніхто з представлених кандидатів не подобається, можна поставити позначки "за" одразу в кількох віконцях. Бюлетень визнають недійсним, і скористатися ним уже ніхто не зможе. Тут працює принцип "не зашкодь, якщо не можеш допомогти".

Шлях третій: протестний

Навіть за умови, що ідеального кандидата, на вашу думку, немає, завжди є ті, хто не підходить більше, і ті, хто не відповідає трохи менше. Можна, звичайно, сказати, що доведеться обирати з двох бід, але це буде не зовсім правильно. Адже буде кандидат, якого ви точно не хочете бачити президентом. Тож голосуйте хоча б за його прямого суперника.

Але між "голосувати" та "ігнорувати" варто вибрати перший варіант.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись