Новини з 1996 року

Що проблеми зі шкірою можуть розповісти про ваш організм

pplus 16 вересня 2020 07:50 215 0

Зневоднення, акне, набряклість, пігментація... на що звернути увагу з різним станом шкіри і в який бік копати, щоб підійти до цього питання комплексно?

За станом шкіри можна багато чого дізнатися щодо здоров'я. Плюс саме шкіра — найідеальніший мотиватор. Можна роками не помічати тяжкість у правому боці або здуття, а ось висип зазвичай швидко змушує рухатися у бік пошуку причини і лікування.

Почнемо з того, що здорова шкіра має два генетичних типи: сухий і жирний. Визначається це кількістю сальних залоз і чутливістю рецепторів до чоловічих статевих гормонів. Якийсь середній варіант — комбінована шкіра. Це коли зона підвищеної жирності — лоб, ніс і підборіддя.

Так ось, генетика не змінюється. Жирна шкіра на суху не перетворюється, суха на жирну теж. Може виникнути набутий стан. Припустимо, зневоднення. Тож здається, що шкіра і жирнішає, і сушиться одночасно. Тож спочатку потрібно зняти цей набутий стан, а потім вже працювати зі своїм вихідним типом.

Зневоднення

Воно може стосуватися будь-якого типу шкіри. На сухій буде відчуватися як нескінченне відчуття стягнутості, що не знімається навіть олійними засобами.

Про що потрібно подумати?

Що у вас із жовчним, підшлунковою. Саме вони відповідають за перетравлення жирів, тобто й за нормальний склад гідроліпідної плівки. Так само може проявляти себе гіпотиреоз, тож варто звернути увагу на тріщини на п'ятах і сухість ліктів. Такий же стан може проявлятися при залізодефіциті. І під час зниження рівня жіночих статевих гормонів.

Акне

Висип може бути різним. Наприклад, маленькі міліуми. Найчастіше це проблема порушеного відлущування. А можуть з'явитися і запальні елементи, аж до фурункулів.

Про що можна подумати?

Загини і перегини жовчного, його дисфункції будуть впливати на якісний склад шкірного сала, роблячи його в'язким і таким, що легко окислюється. Дефіцити жиророзчинних вітамінів А і Е. Стрибки цукру і інсулінорезистентність, що наростає, ще більше збільшуватимуть викид дигідротестостерону, а це означає, що саловиділення теж посилиться. Стрес — страшний обдирник жіночих статевих гормонів і порушник моторики травлення. Ну і дисбаланс жіночих статевих гормонів, який найчастіше, до речі, йде з порушень у шлунково-кишковому тракті й інтоксикації в печінці.

Набряклість

Дуже поширена проблема людей зі слов'янським типом зовнішності. Тканини будуть легко перерозтягуватися і під дією гравітації ми побачимо ненависні брилі, носогубки, малярні мішки та інше.

Про що подумати?

А що там у вас із щитоподібною залозою? Гіпотиреоз дуже полюбляє збільшувати гідрофільність тканин. Стрес та високий кортизол будуть впливати на співвідношення іонів калію і натрію, а це означає, що вода буде накопичуватися у міжклітинній рідині. Що у вас із лімфотоком? Чи все гаразд з фізичною активністю, чи давно були на масажі і в остеопата, щоб прибрати спазм діафрагми і розвантажити шийно-комірцеву зону. Саме там скупчення всіх лімфатичних колекторів.

Пігментація

Вона може бути посттравматичною, тож це історія порізу, який погано загоївся, прищика або неякісно проведеного пілінгу чи шліфування. А ще вона може виникнути на тлі дисбалансу, який призвів до активності тирозинази і надмірного відкладання меланіну.

Що тут може бути?

Той самий залізодефіцит і залізодефіцитна анемія. Високий кортизол під час стресу надає пігментації бронзовий відтінок. Особливо характерна вона навколо очей. А ще до її появи призводять зниження функції щитоподібної залози і порушення детоксикаційної функції печінки.

Про що це ми? Про те, що немає жодного хронічного шкірного захворювання або стану, який не був би пов'язаний з іншими системами в організмі. Тому за наявності описаних вище проблем варто відвідувати не лише косметолога, а й інших фахівців. Лише так можна отримати найкращий результат, "лікуючи зсередини і шліфуючи зовні".

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Пісні та лірика: у художній галереї презентували книгу кременчуцької письменниці. ФОТО 139 0
Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 545 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1860 0