Новини з 1996 року

Що під матрацами у кременчуцьких управлінців – побачимо до 1 квітня

Юлія Билина 11 січня 2017 12:48 678 0

Скільки готівки та коштовностей надбали посадовці місцевого рівня, кременчужани дізнаються зовсім скоро. З початку року стартувала друга хвиля електронного декларування, що зобов’язує показувати свої статки не лише мера, а й усіх керівників муніципальних служб та комунальних підприємств, а також депутатів міськради.

Скільки квартир, машин і коштовностей накупили собі мери міст? А скільки готівки тримають їхні заступники? Скільки земельних діляночок встигли «набрати» собі народні обранці місцевого рівня? Трохи відійшовши від шоку електронних декларацій нардепів та інших високопосадовців державного рівня, пересічні громадяни мають дізнатися правду про доходи та витрати чиновників місцевих.

Із 1 січня 2017 року стартувала друга хвиля е-декларування, що охоплює осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також прирівняні до них. Тобто це не тільки мери міста, а й посадові особи місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, працівники Національної поліції і навіть присяжні у судах. Також Закон «Про запобігання корупції» зобов’язує подавати електронні декларації посадовців та юридичних осіб публічного права. Як роз’яснює Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), маються на увазі навіть керівники комунальних підприємств та їхні заступники, а також керівники структурних підрозділів (начальники цехів, майстри, виконроби тощо), якщо їхня діяльність пов’язана з розпорядженням комунальним чи державним майном.

Виняток становлять лише директори шкіл та лікарень, яких нардепи звільнили від е-декларування, приймаючи Закон "Про Вищу раду правосуддя", що набрав чинності з 5 січня цього року.  Однак обов’язковими електронні декларації лишилися для ректорів вишів та керівників установ охорони здоров'я центрального, обласного, районного й міського рівня.

Тож, схоже, активістам уже не доведеться судитися з Кременчуцьким тролейбусним управлінням, щоб побачити декларацію їхнього директора Олександра Вертюха. Бо до 1 квітня його декларація має з’явитися на єдиному реєстрі електронних декларацій, доступ до яких матиме кожен охочий. Як відомо, минулого року громадські активісти подавали в суд на КТУ саме через те, що не змогли добитися декларації про доходи та видатки  керівника і не отримали за запитом про доступ до публічної інформації матеріали фінансового аудиту, проведеного в цьому комунальному підприємстві. На жаль, через бюрократичну тяганину суд ще не прийняв ніякого рішення. Лариса Гориславець, керівник проекту «Відкритий доступ», говорить: рішення «зависло» на рівні апеляційної інстанції.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 204 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 330 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 285 0