Новини з 1996 року

Що не ввійшло? Голова Полтавської ОДА затвердив 116 кременчуцьких об’єктів культурної спадщини

Олександр Курилов 26 липня 2021 16:45 209 0

Голова Полтавської обласної адміністрації оприлюднив уточнений список об’єктів культурної спадщини, які є в містах та районах регіону.

Мова про розпорядження голови Олега Синєгубова, яке оприлюднено сьогодні. Отже, всього в нашому місті – 116 об’єктів культурної спадщини.

У цей перелік увійшли: історичні будинки нашого міста, пам’ятники, присвячені Другій світовій війні, подіям Афганської війни, здобуттю Незалежності та подій Майдану. Також у списку культурної спадщини опинилися такі пам’ятки як знак, присвячений Нестору Махну та «Пливе щука з Кременчука».

Також в історичних пам’ятках – більш нові будинки, які споруджено після Другої світової війни, – Палац культури автомобільного заводу, Будинок торгівлі, гуртожиток коледжу транспорту (залізничного технікуму),  ЗОШ 27, 13, 14… водонапірні башти. Ще в переліку - будівлі храмів – у Крюкові та на вул. 29 Вересня.

Щодо пам’ятників, то вони теж є в переліку, включно із самохідною установкою 50-х років, яку встановлено біля Пивзаводу. Й зрозуміло, що в переліку – пам’ятники Шевченку, Пушкіну, Вернадському.

Останнє - про те, кого в переліку місцевих пам’яток немає. Й тут мова про мінікладовище під міськвиконкомом та пам’ятник матросам Дніпровської флотилії (Балтійського флоту), які в роки громадянської війни громили Кременчук.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1489 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1560 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1483 0