Новини з 1996 року

Що хочу, те і роблю. Мер Кременчука Віталій Малецький оплатив з наших податків чужі витрати

Олександр Курилов 12 вересня 2016 12:10 1616 0

Кременчуцький міський голова Віталій Малецький витрачає податки кременчужан за власним баченням і з цього приводу не повідомляє ні міську громаду, ні депутатів міської ради, які за Законом «Про місцеве самоврядування» мають такі витрати затверджувати.

Це один з останніх перерахунків коштів з міського бюджету, за яким мер Кременчука перерахував 99 тисяч 968 гривень на адресу проектного інституту ДНIПРОДIПРОВОДГОСП.

Перерахунок цих коштів було здійснено  ще у липні й  справа ця пройшла повз увагу як міськвиконкому, так і міської ради.

Натомість наприкінці серпня, вже за раніше виділеними коштами, про які депутати міськради не знали, останні прийняли сесійне рішення про інвентаризацію земельної ділянки фірмі «Апілак», де на березі Дніпра, у забороненій природоохоронній зоні мешкає наш нардеп.

Слід додати - для  представників міськвиконкому, не тільки депутатів,  – ця оплата мера Малецького теж є дивиною  й вони про це теж навіть не чули.

Чому міський голова Кременчука поставив у цьому випадку в  «ігнор» як мешканців міста, так і представників міської ради й жодним словом про це не обмовився, про це він розповів «Програмі плюс».

Пояснення мера міста – в цьому випадку кошти справді сплачено за оплату розроблення проекту землеустрою щодо встановлення меж земельного водного фонду у нашому місті. Отримувач грошей з міського бюджету, що трималося від усіх у таємниці, – ДНIПРОДIПРОВОДГОСП.

Але в цьому випадку, коли йдеться про інвентаризацію, тобто штучне виведення котеджів з 100-метрової прибережної зони,  мова не лише про окрему ділянку берега Дніпра. Тут, на вулиці Флотській, де на території «будинку відпочинку» стоїть котедж нардепа Шаповалова,  є й інші високі землекористувачі, будинки яких теж знаходяться у забороненій прибережній зоні.

Хто саме є іншим – сусіди нашого нардепа Шаповалова: бізнесмен Галата  чи депутат міськради Котляр - мер не уточнював.

Однак його зустрічний аргумент – він за законом може перераховувати кошти, не повідомляючи про це ні депутатів міськради, ні мешканців, ні представників міськвиконкому.

Про що слід додати – насправді слова міського голови Кременчука Віталія Малецького про те, що йому дозволено самотужки витрачати міський бюджет, - не відповідають дійсності.

У відповідності до  Закону України «Про місцеве самоврядування», мова про главу  2. «Повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад», депутати займаються  здійсненням  в установленому порядку фінансування видатків з місцевого бюджету.

Натомість міський голова Кременчука та й будь-який інший міський голова в Україні є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою.

Однак саме депутати  Кременчуцької міськради про вищезгаданий перерахунок коштів з міського бюджету нічого не  знають і ніколи про це не чули.  Тобто ніякого визначення не було.

Останнє – на пам’яті репортера такий випадок, коли міський голова Кременчука робить протизаконні речі є першим.

До цього у Кременчуці був міський голова Леонід Білан, але він чинив чесно  - зокрема, попереджав депутатів  міськради про свої кроки й сам ніколи не плутав міський бюджет з власною кишенею.

Нині, здається, ми маємо протилежний випадок.

Репортеру, однак, цікаво, що з цього приводу думають самі депутати міськради, яких мер трішки обвів  навколо пальця, і також цікаво, що з цього приводу думають наші правоохоронці?

Передмова цієї публікації – розповідь про те, як мер міста заплатив 100 тисяч

http://pplus.in.ua/news/mer_kremenchuka_zaplativ_z_byudjetu_plativ_za_nardepa_shapovalova_chi_dopom_g_vodgospu_na_100_tisyach_

Теги: Кременчуцький міський голова Віталій Малецький

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись