Новини з 1996 року

Ще не доробили, а вже популярна. Археологічні знахідки на будівництві обходу Кобеляк дивують усе більше

Людмила Скачко 09 грудня 2019 17:30 877 0

На будівництві обходу Кобеляк, який є частиною великого проєкту з реконструкції автомобільної дороги держзначення Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка, майже 5 місяців проводилися археологічні дослідження та розкопки.

Ці розкопки на території Полтавщини були й справді дуже масштабними. До території будівництва потрапили аж п’ять із шести відомих курганів.

За словами співробітника рятувальної археологічної служби, ці дослідження є одним із небагатьох випадків, коли вони повністю вивчили й міжкурганний простір, а це не так уже й легко.

На вивченій частині пам’ятника вчені змогли відстежити історію регіону за майже чотири тисячі років. У цьому місці були знайдені найстаріші захоронення. Також археологи зауважили, що традиційно найбільшими і найбагатшими курганами на цій території були скіфські. Але значна їх частина давно вже розграбована.

 

 

Не винятком стали й  ті кургани, які досліджували в рамках проєкту, з трьох скіфських захоронень, жодне з яких не вціліло. На жаль, усі вони неодноразово були "жертвами" грабіжників у різні часи.

Але теперішні розкопки на Полтавщині дали велику колекцію цікавих артефактів. Починаючи від керамічного посуду й закінчуючи різними скелетами. От, наприклад, одна з останніх знахідок – срібні монети римських імператорів Марка Траяна і Антоніна Пія, навіть знайшли фрагмент відомої скульптурки бога Гермеса.

 

 

Взагалі за весь час археологічних розкопок на будівництві дороги було знайдено чимало цікавих знахідок, які після більш детального опрацювання археологами та науковцями потраплять до Полтавського краєзнавчого музею імені В. Кричевського.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1249 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2247 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2863 0