Новини з 1996 року

Самозайнятих українців, які працюють на себе, Мінфін хоче примусити платити податки

Віктор Крук 11 серпня 2016 15:24 826 0

Мінфін презентував проект податкової реформи, в якому замість скорочення податків вводиться істотний штраф і додається новий податок для людей, які працюють самі на себе.

Проект законодавчих змін ще буде обговорюватися і доопрацьовуватися, але саме на нього буде спиратися Мінфін при розробці держбюджету на 2017 рік. Мінфін запропонував ввести додатковий податок для підприємців-індивідуалістів, які заробляють до 344 тис. в рік і не оформляються як підприємці: торговці, кравці, шевці, перукарі, косметологи, манікюрниці, репетитори, таксисти, а також майстри хенд-мейд, які продають вироби через інтернет. Усім їм пропонують стати на облік у податковій і платити 10% від мінімальної зарплати на місяць — зараз це 137 грн.
Зрозуміло, що репетитори, косметологи, перукарі та інші самозайняті спеціалісти від такої ініціативи Мінфіну не в захваті і вважають, якщо  держава не може платити нормальну зарплату, то хоча би не заважала виживати.

Ще одне нововведення: штраф за несвоєчасне подання звітності з повернення ПДВ — до 50% від суми, яку фірма планує повернути. Стежити і карати платників податків буде нова структура. Мінфін хоче забрати у фіскалів право утримувати податкову поліцію, а їх функції виконуватиме нова поліція. Разом з поліцією у ГФС забирають і право адмініструвати податки.

 

Теги: 2996

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 388 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1128 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 834 0