Новини з 1996 року

Сіре місто Кременчук, або невирішені проблеми ЖКГ перемогли. Проекти громадського бюджету на голосуванні

Олександр Курилов 01 грудня 2017 13:15 1286 0

У Кременчуці – нове голосування за проекти Громадського бюджету: мешканцям пропонується спочатку назвати проблему й далі написати проект з її вирішення.

Кошти на втілення пропозиції в життя, в розмірі до 250 тисяч гривень, надаватимуться з міського бюджету. Про це йдеться на сайті Кременчуцької міськради сьогодні, зокрема, на його сторінці Громадський проект.

Тож сьогодні таких проектів, за які можна проголосувати – 54, однак саме голосування – не надто активне. Загальна чисельність тих, хто проголосував, не набирає й тисячі мешканців.

Натомість, найбільша підтримка в голосуванні надається двом речам: освітленню школи № 26, в якій колись учився наш міський голова Віталій Малецький та будівництву  спортивних або дитячих майданчиків.

Натомість, інші проекти, які дійсно мали б хоч чимось підкреслити особливість нашого міста – зразка створення шевченківського куточка в парку Миру чи алеї кохання в парку «Придніпровський» - мають занадто малу підтримку серед мешканців, аби бути реалізованими в життя.

Так само не набирає голосів проект із переобладнання з’їздів із тротуарів на вулицях міста, якими користуються не тільки матусі з дитячими колясками, але й велосипедисти чи люди з обмеженими можливостями.

Чому так? На це запитання відповідь одна: комунальні проблеми, вирішити які має міська влада, але не вирішує – в голосуванні перемогли.

Й у підсумку все це звучить так:  чому в Кременчуці кошти на безкінечне кронування дерев є, на однорічні квіти є, а на все інше їх не вистачає? Бо саме через це жителі спочатку думають про вирішення головних проблем, а потім - про привабливість Кременчука.

У підсумку, згадується стаття в американських газетах, написана 15 років тому репортером із США, який випадково потрапив до Кременчука. І публікація починалася зі слів про похмуре й сіре місто на Дніпрі.

З того часу змін у нашому житті жодної – все такий же похмурий і сірий Кременчук, в якому завжди  безкінечно пиляють міський бюджет, але мало що роблять, аби зробити його хоч трохи наближеним до європейських стандартів.

Між іншим, чиновники виконкому могли б і не включати будівництво дитячих, спортивних майданчиків  й заміну освітлення в школах у громадський бюджет. Натомість, спрямувати на цю  справу з десяток мільйонів гривень безпосередньо з бюджету міста й закрити тему на найближчі 15 років.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 477 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1207 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 905 0