Новини з 1996 року

Сім міфів про застуду, які пора забути

pplus 10 грудня 2019 08:10 261 0

Найпоширеніші міфи про застуду, які передаються з покоління в покоління і про які давно пора забути.

Бійся протягу як свого ворога. Не стій там, де чхають і кашляють, а краще тікай. Після басейну швидко додому, бо захворієш. І ще тисяча міфів, які псують нам життя багато років.

Дізнаймося, в які міфи про хвороби ми завжди вірили?

Хворіти не любить ніхто. Навіть дитяча радість «не буду ходити в школу» меркне перед першінням у горлі, накачаним пресом після кашлю, сльозотечею і нестерпною слабкістю від температури. В такі моменти всі ми відчуваємо себе слабкими та вразливими. А для декого це причина терміново згадати всіх родичів і написати заповіт.

Але не будемо драматизувати. Отже, для початку перерахуємо всі міфи про хворобу, які міцно вкоренилися в нашій свідомості.

Усі дороги ведуть до грипу

Докорінно неправильне твердження. Ваша застуда ніколи не перейде в грип хоча б тому, що ці два захворювання виникають від різних вірусів. Так, на початковій стадії вони дуже схожі. Але запам'ятайте: що підчепили, те й лікуємо. І ніякої паніки.

Народний вірус «продуло»

От чесно признайтеся, скільки разів ви так відповідали на питання про хвороби? Переохолодження може вплинути на появу вірусу в організмі через ослаблення імунітету. Але точно ніякий протяг не винен у вашій застуді. Ви можете звинувачувати тільки свій імунітет, який потребує зміцнення.

Сучасна медицина

Або популярна думка мешканців форумів: є ризик від щеплення підхопити вірус. Це неправильно навіть із технічної точки зору. У вакцині немає вірусу. А ще багато хто з незрозумілої причини побоюється приймати таблетки та антибіотики, думаючи, що захворіє ще більше.

Кип'ячене молоко як панацея

Ми не могли оминути увагою цей розповсюджений міф. Почнімо з того, що лактоза в принципі не особливо корисна для організму. А при хворобі її наполегливо не рекомендують вживати. Чому? Тому що вона згущує мокротиння і не дає йому вийти.

Клин клином вибивають

Або «мені нормально, я таблетки п'ю, не такий я вже й хворий, щоб вдома лежати». Науково доведено, що якщо при перших симптомах хвороби два дні відлежатися, то можна швидко прийти в норму. А якщо у вас усе-таки не проста застуда, то з таким підходом ви уникнете ускладнення на серце.

Тюлень-стайл

Відлежатися кілька днів і влаштувати собі відпустку в найкращих традиціях тюленів — це різні речі. Перші симптоми хвороби минули? Тоді починайте займатися легкою зарядкою вранці, ідіть на прогулянку, робіть якусь домашню роботу. Чим більше рухаєтеся, тим швидше відбувається метаболізм. А значить, швидше організм «виштовхне» вірус. А популярні міфи про хвороби постійно намагаються переконати вас у тому, що потрібно розлягтися на дивані й чекати одужання.

Мокре волосся як вирок

Побутує думка, що, вийшовши на вулицю з мокрою головою, ви підвищуєте шанс підчепити вірус. Однак цей міф легко розвіюється, якщо ви в шапці: мокрий хвіст, може, й покриється бурульками, але точно не призведе до захворювання.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 937 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1766 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 806 0