Новини з 1996 року

Розпіарена чиновниками реконструкція приймального відділення в лікарні «Кременчуцька» під зривом

Валерія Макряшина 30 листопад 2020 14:15 780 0

"Ридав" проєкт з реконструкції приймального відділення лікарні інтенсивного лікування "Кременчуцька", на якому так завзято піарилися міські чиновники та який так завзято хвалили обласні великі голови. Відомо, що в тендері виявлено чимало порушень чинного законодавства, які ставлять реалізацію даного проєкту на велику паузу. 

Спеціалісти з управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області провели моніторинг даної закупівлі, в якій перемогла невеличка полтавська фірма ТОВ "ЛОНА-Ч", статутний капітал якої складає лише 1 тисячу гривень.

Та навіть не в цьому причина того, що кошти, виділені на дану реконструкцію, ризикують повернутися назад до державної казни, бо тендер може бути переоголошеним, а це додатковий час, тож шанси, що кошти з цього проєкту не перекинуть на якийсь інший, збільшуються. 

Але про все по порядку - про суть моніторингу спеціалістів управління, який завершився минулого тижня. 

 

Читайте також: Нове приймальне відділення у лікарні «Кременчуцька» робитимуть 6 товаришів, двоє - із досвідом один рік

 

Як сказано у висновку Держаудитслужби, предметом аналізу був сам предмет закупівлі, оприлюднена інформація про неї в оголошенні про проведення відкритих торгів, відображення закупівлі в річному плані тощо.

Також вивчалися важливі моменти, такі як своєчасність укладання договору про закупівлю та його оприлюднення і відповідність умов договору умовам тендерної пропозиції переможця. 

Відтак було проаналізовано річний план закупівель замовника, яким є лікарня "Кременчуцька", тендерну пропозицію фірми-переможця торгів - "Лона-Ч", протокол засідання тендерного комітету, де безпосередньо визнали переможця, і повідомлення про намір укласти договір і сам договір підряду на суму 9 млн 665 тис. 401,04 грн з ПДВ.

Моніторинг встановив, що фірма "Лона-Ч" не надала копії фінансового звіту учасника суб’єкта малого підприємництва (форма № 1-м) за звітний період, 2016 і 2017 роки, та копії фінансового звіту учасника-суб’єкта малого підприємництва (форма № 2-м) за звітний період.

Разом з тим, відповідно до опублікованих учасником документів в електронній системі закупівель (протоколу загальних зборів учасників ТОВ «Лона-Ч» від 10.01.2011 № 1), ТОВ "Лона-Ч" створено у 2011 році та протягом 9 років здійснювало господарську діяльність, натомість не забезпечило надання документів, що вимагав замовник на підтвердження учасників кваліфікаційним критеріям.

Враховуючи вищевикладене, пропозиція учасника ТОВ "Лона-Ч" підлягала відхиленню як така, що не відповідає кваліфікаційному критерію за статтею 16 Закону « про наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю» та вимогам пунктів 5.1 та 5.2.4 розділу ІІІ тендерної документації. Що вже казати про те, що ТОВ "Лона-Ч" не надала необхідних документів, передбачених чинним законодавством.

 

 


Порушення, які допустив учасник-переможець даних торгів - фірма "Лона-Ч", можна переглянути у звіті моніторингу за цим посиланням


 

Але, незважаючи на порушення, замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника і повідомив про намір укласти з ним договір, який у результаті був оприлюднений в електронній системі закупівель 22 жовтня цього року.

"Окремо слід вказати, що в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель, замовник відміняє торги, на що вказують норми пункту 2 частини першої статті 32 Закону, що не забезпечено замовником станом на дату завершення моніторингу", - йдеться у звіті. 

І з огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема, шляхом припинення зобов’язань за договором (розірвання договору) з дотриманням усіх положень Господарського кодексу України і Цивільного кодексу України та протягом 5 робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.

Тобто якщо лікарня цього тижня не розірве договір із полтавською фірмою, вона повинна довести, що все в документах правильно і порушень по суті в тендері цьому немає, але це їй зробити буде вкрай важко, зважаючи на вищевказані результати перевірки фахівцями.

 

Читайте також:

І два роки не минуло. Реконструкція приймального відділення лікарні "Кременчуцька" ось-ось буде

В лікарні «Кременчуцька» з 1 вересня - перебудова приймального відділення. Буде ось що

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1489 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1560 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1483 0