Новини з 1996 року

Розмір соцвиплат на дитину регулює ВРУ - рішення Конституційного Суду

Альбіна Козлова 09 листопад 2018 17:20 385 0

Конституційний Суд України виніс рішення про те, що скорочення суми фінансової допомоги по догляду за дитиною чи її повне скасування належить юрисдикції Верховної Ради України, а саме: вона "має свободу дій щодо законодавчого регулювання порядку надання цих видів державної допомоги", оскільки положення щодо захисту сім`ї та допомоги сім`ям з дітьми не прописані в Конституції України, а є соціальною політикою держави та визначаються законами України.

«Верховна Рада України може встановлювати, модернізувати або поновлювати види державної допомоги сім’ям з дітьми, змінювати розмір цієї допомоги, механізми її нарахування та надання, оскільки вони не закріплені в Конституції України, а визначаються у законах відповідно до соціальної політики держави. Але такі законодавчі зміни не можуть бути спрямовані на ухилення держави від її обов’язків, визначених, зокрема, в статтях 3, 24, 51 Основного Закону України», – йдеться в Рішенні Суду.

Однак Конституційний Суд України вважає, що зміни законодавства в соціальній сфері, складна фінансово-економічна ситуація, потреба в забезпеченні збалансованості Державного бюджету України не повинні призводити до порушення гідності людини, яка належить до фундаментальних цінностей, захищених Конституцією України, та становить основу системи конституційного захисту прав і свобод людини та громадянина, - написано в Рішенні.

Нагадаємо, що розмір допомоги по вагітності та пологах у 2018 році складає:

за 126 к.д.*: з 1 січня - 1850 грн, з 1 травня - 1933 грн, з 1 грудня - 2017 грн;
за 140 к.д.: з 1 січня - 2055 грн, з 1 травня - 2148 грн, з 1 грудня - 2241 грн;
за 180 к.д.: з 1 січня - 2642 грн, з 1 травня - 2761 грн, з 1 грудня - 2881 грн.

* - календарних днів.

Три години тому Прем`єр-міністр прокоментував рішення КСУ: "У соцмережах написано про те, що парламент, уряд збирається скасувати декретні виплати і так далі. Хочу сказати, що це абсолютне безглуздя... Ті, хто сьогодні "розганяє", що ми будемо припиняти виплати, - це вороги України. Ніколи не дозволю забирати в людей те, що їм належить, а особливо коли мова йде про декретні, народження дітей і збільшення кількості українців".

Прем'єр також наголосив, що уряд підтримує народження дітей в Україні і буде тільки посилювати соціальну політику.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1284 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1948 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2496 0