Новини з 1996 року

Розлючені кременчуцькі лікарі взяли в заручники пацієнтів - вимагають транспорт

Марина Баніт 11 травня 2017 10:01 1362 0

Так сталося, що нові реформи, які потихеньку впроваджуються у сучасну медицину, по-різному сприймаються насамперед медиками.

Відомо, що майбутні реформи змінять як економічну, так і сервісну частину обслуговування.

З того ж, що вже деякий час введено у медичне обслуговування, так це виклик лікарів додому прогягом дня. Раніше лікаря додому можна було викликати лише вранці, а тепер протягом робочого дня.

Тож з розповіді кременчужанки стали відомі ті незадоволення, які висловлюють просто вголос лікарі.

Мама дитини, у якої температура підскочила протягом дня до 39,5, вирішила викликати лікаря додому. Отже, зателефонувавши у реєстратуру, запитала, чи можна це зробити, так як уже 12 година дня. У реєстратурі відповіли: звичайно, можна, але лікар прийде після 15:00. Відтак виклик зареєстрували. 

Тож о 15 годині в двері дуже сильно постукали. То була лікар. Вона мала вигляд розлючений, дуже поспішала і про це не мовчала. 

- Чому викликали о 12?  - емоційно засипала монологом педіатр. - Ще раз спробуйте викликати не зранку!.. - погрожувала вона, але що буде в такому випадку, так і не повідомила.

- У реєстратурі мені відповіли, що лікаря можна викликати в цей час, - відповіла їй авторка розповіді.

- А-а-а, так це в реєстратурі... ось я з ними побалакаю, - переключила свій гнів лікар і почала пояснювати причини такої своєї поведінки: - Нам не дають на проїзд, а маршрут обслуговування дуже великий. Мені довелося обійти усі виклики, повернутися у поліклініку, а тепер прийшлося знову розвертатися і йти до вас - у найвіддаленіший куток дільниці. Нам не дають гроші на проїзд. А бігати двічі пішки не так уже й легко. 

Тож вибалакавшись, вона обстежила дитину, призначила лікування й пішла далі...

Звичайно, розлючена лікар не може відмовити у виклику додому, якщо така відмова суперечить нормативам. Тож зрозуміло, що все, що вона набалакала, - це чисто її емоції, жертвою яких стала ні в чому не винна мати. Звичайно, ніякого права говорити матері дитини своє невдоволення медичний працівник просто не має. При бажанні можна було б звернутися, "куди треба", щоб її покарали. Але, як розповідає авторка, вона має серед близьких рідних медиків зі стажем. Тож про таку проблему чула не тільки від цієї імпульсивної медпрацівниці. Дійсно, лікарі, що ходять на виклики, не забезпечені грошима на транспортні перевезення. Чисто по-людськи стало її жалко. Хоча іншим питанням було те, що може лікар потім і помститися дитині. З цих причин прізвища не називаються у розповіді.

За тим, що відомо, кременчуцькі медичні чиновники під час своїх доповідей та нарад постійно скаржаться на те, що молодих лікарів у місті немає, а лікарі-пенсіонери не молодшають. Тож питання реформації та якості обслуговування населення стоїть гостро, у тому числі з цієї причини.

На обговоренні реформ МОЗ у Кременчуці дане питання порушувалося й головними лікарями міста. Вони розповідали, що мають проблему - не можуть фізично забезпечити виїзд лікарів на виклики. А медпрацівники переважно - немолоді, тому візит додому стає все більшою проблемою. 

Тож аби не ламати голову, хто там винуватий у цій схемі, варто звернути увагу міського голови Віталія Малецького на це питання.

Кременчужани, як лікарі, так і пацієнти, просять вирішити питання з оплатою вартості проїзду лікарів або забезпечити транспортом. 

Бо розлючені лікарі - неабияка небезпека для здоров'я та життя населення.

 

   

Теги: Медицина Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 486 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1219 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 913 0