Новини з 1996 року

Розкішний пир у Кременчуці під час війни і сором'язливе вшанування пам'яті Ігоря Сердюка. Що правильно?

Марина Баніт 19 лютого 2018 15:10 1062 0

Танцювати на площі, веселитися, пити горілку, їсти млинці, спалювати Марену чи сумувати за загиблими на Майдані – кожен мав право обрати, чим зайнятися у цей важливий день.

18 лютого 2014 року загинув на Майдані  Герой Небесної Сотні, Ігор Сердюк. Також цього дня - роковини виходу солдатів з оточення у Дебальцевому. Треба було б віддати шану героям.

Але цього року на цей день прийшлося свято Масниці, тож найбільшу шану віддали Марені. Місцева влада зробила свій вибір, влаштувавши на площі народні гуляння. Усе як завжди – міський голова на пустощі і розваги виділяє грошей – побільше. Для цього витрачаються найбільші кошти та зусилля, щоб потрапити не тільки у списки міст, де найбільші комунальні платежі, ціни на проїзд, забруднення екології, кредити... Боротьба також іде і за найкращу ялинку, а тепер уже - найкращу Марену. Саме через такі досягнення пан Малецький номінований на звання мер року. Тож масовим гулянням зі співами й танцями не завадили сумні річниці.

І якщо одні кременчужани вшановували пам'ять загиблих, то інші відгукнулися на заклик міського голови  радіти життю, наче нічого й не було в цей день. Тож тепер Кременчук увійде в історію як місто, яке найвеселіше відсвяткувало трагічні роковини, загиблих у війні, яка ще досі не скінчилася.

Але інші – ті, хто був у зоні АТО, хто допомагає бійцям, - вважають це гуляння дурістю.

Так Ірина Митрофанова пише на своїй сторінці у ФБ:

«Роковини виходу з Дебальцевого.
Котел... Сотні загиблих і поранених.
І свято в Кременчуці з розмахом, піснями, танцями, халявною їжею. 
Пир під час війни. Ви подуріли!»

Багато людей підтримували в соцмережі такі ж позиції.

Ирина Маденова Я спросила Иру, ну если вы ответили, я рада, что получила ответ, мне приятно, что вы, как человек и солдат, благодарны ей за все, что она делает. Но гражданские люди, как ни печально, живут, знаете, тоже говняно, ИЗВИНИТЕ. Праздник Масленицы не совсем светский, и я за то, чтобы народ проводил зиму. Жизнь у каждого одна. Не только у нас с вами. Память о погибших - это святое, но она больше в сердцах людей. Траур бесконечным быть не может. Надо жить дальше.

Олег Бондаренко Я ответил на вопрос, - что сделала Ярынка. Это раз.
Жизнь у каждого одна, это точно. И у парней она была одна. БЫЛА. Это два.
И насчёт небесконечного траура - скажите это в глаза дочке погибшего бойца. Или его жене. Или маме. Это три.

Nata Stone Для того, щоб розуміти, що траур по загиблих не закінчиться НІКОЛИ, треба, мабуть, хоча б у стрічці бачити дописи рідних загиблих Героїв. А якщо в людини в стрічці є місце тільки для Фредді Мерк'юрі, то їй не зрозуміти. Ми наче народ однієї країни, а живемо в різних світах.

Олег Бондаренко Да нет, Ната. Всё проще. Нужно всего лишь получить похоронку на сына. И всё. Все вопросы снимутся сами собой. И всё станет на свои места.

Серед довгих дебатів усі суперечки підсумувала пані Митрофанова:

Яринка Ірина Митрофанова А вони не розуміють, що сьогодні річниця загибелі сотень бійців. Їм би жрати і гуляти. В інший день хоч би усра***ь, мови нема. Але ж не сьогодні.

Варто додати, що представники влади таки вшанували пам'ять загиблого Ігоря Сердюка. Про це вони повідомили на сайті міськвиконкому.

«Цього дня панахиду за загиблим героєм відслужив у Свято-Миколаївському Соборі Благочинний Кременчуцького округу Полтавської єпархії Протоієрей Володимир Макогон.

       Після панахиди представники міської влади на чолі з керуючим справами виконкому міської ради Русланом Шаповаловим, рідні та друзі Ігоря Сердюка, учасники АТО, представники громадських організацій поклали квіти до могили героя, а також до могил загиблих кременчужан на Свіштовському кладовищі».

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись