Новини з 1996 року

Роботодавці Кременчука обманюють шукачів роботи та центр зайнятості. Ними займеться ООН

Марина Баніт 23 травня 2017 11:40 1019 0

Суть у тому, що при направленні на працевлаштування на підприємстві відмовляють шукачам роботи у працевлаштуванні без пояснень причини відмови.

 Про це на засіданні координаційного комітету зі сприяння зайнятості повідомили представники служби зайнятості населення.

Вони наголосили на тому, що в бланку, з яким направляється людина на підприємство, роботодавець не вказує причину відмови, а насправді буває так, що відмовляють через те, що у мами малі діти, або передпенсійний вік, або вимагається чоловік, а не жінка, тощо.

За нинішніми ж вимогами законодавства немає переваг за статевими ознаками, не повинно бути вікового обмеження та не може впливати наявність малих дітей тощо на прийняття на роботу. Роботодавці у вакансіях навіть не можуть зазначати перевагу по віку та статі, але за інерцією з 2015 року так далі і пишуть обмеження.

Людям з даного сектора  дуже важко конкурувати на ринку праці. Для того, щоб таких людей брали на роботу, введено практику, згідно з якою, підприємствам відшкодовували податки.

Представники служби зазначили, що поки не мають важелів впливу на роботодавців. Усе, що вони можуть, – це вести роботу з інформування.

Наразі Мінсоцполітики та ООН планують займатися цим сектором осіб, що не можуть конкурувати на ринку праці. Будуть впроваджувати нову програму в 7 містах України, у тому числі в Кременуці, за якою будуть залучати до праці ці верстви населення.

Модель нових послуг працевлаштування передбачає, що людину будуть вивчати індивідуально, виходячи з того, який потенціал та можливості вона має. Відповідно до цього будуть шукати роботу.

 Особи, що мають право на квотні місця, за яких відшкодовують податки:

- один з батьків або особа, яка їх замінює і має на утриманні дітей віком до шести років;

- виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;

- утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);

-  діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

-  особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

- молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;

-  особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років;

- інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;

-  особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.

Окрім того,  квотними місцями при працевлаштуванні мають бути забезпечені учасники бойових дій, у тому числі учасники АТО. Квота на підприємствах для них становить 5%.

Згідно з чинним законодавством, на об’єктах господарювання різної форми власності передбачається 4% квота для працевлаштування осіб, які мають інвалідність.

 На кожному підприємстві (понад 20 робочих місць) на 9% від загальної кількості робочих місць мають працювати громадяни, яким чинним законодавством забезпечені додаткові гарантії в сприянні працевлаштування.

За даними Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості, в 2016 році через центр було працевлаштовано 2679 таких осіб,   це становить  понад 27% від загальної кількості громадян, які перебували на обліку по безробіттю.

 

 

Теги: Роботодавці

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2574 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2584 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3813 0