Роботодавці Кременчука обманюють шукачів роботи та центр зайнятості. Ними займеться ООН

Суть у тому, що при направленні на працевлаштування на підприємстві відмовляють шукачам роботи у працевлаштуванні без пояснень причини відмови.
Про це на засіданні координаційного комітету зі сприяння зайнятості повідомили представники служби зайнятості населення.
Вони наголосили на тому, що в бланку, з яким направляється людина на підприємство, роботодавець не вказує причину відмови, а насправді буває так, що відмовляють через те, що у мами малі діти, або передпенсійний вік, або вимагається чоловік, а не жінка, тощо.
За нинішніми ж вимогами законодавства немає переваг за статевими ознаками, не повинно бути вікового обмеження та не може впливати наявність малих дітей тощо на прийняття на роботу. Роботодавці у вакансіях навіть не можуть зазначати перевагу по віку та статі, але за інерцією з 2015 року так далі і пишуть обмеження.
Людям з даного сектора дуже важко конкурувати на ринку праці. Для того, щоб таких людей брали на роботу, введено практику, згідно з якою, підприємствам відшкодовували податки.
Представники служби зазначили, що поки не мають важелів впливу на роботодавців. Усе, що вони можуть, – це вести роботу з інформування.
Наразі Мінсоцполітики та ООН планують займатися цим сектором осіб, що не можуть конкурувати на ринку праці. Будуть впроваджувати нову програму в 7 містах України, у тому числі в Кременуці, за якою будуть залучати до праці ці верстви населення.
Модель нових послуг працевлаштування передбачає, що людину будуть вивчати індивідуально, виходячи з того, який потенціал та можливості вона має. Відповідно до цього будуть шукати роботу.
Особи, що мають право на квотні місця, за яких відшкодовують податки:
- один з батьків або особа, яка їх замінює і має на утриманні дітей віком до шести років;
- виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
- утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);
- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
- особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
- молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
- особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років;
- інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
- особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.
Окрім того, квотними місцями при працевлаштуванні мають бути забезпечені учасники бойових дій, у тому числі учасники АТО. Квота на підприємствах для них становить 5%.
Згідно з чинним законодавством, на об’єктах господарювання різної форми власності передбачається 4% квота для працевлаштування осіб, які мають інвалідність.
На кожному підприємстві (понад 20 робочих місць) на 9% від загальної кількості робочих місць мають працювати громадяни, яким чинним законодавством забезпечені додаткові гарантії в сприянні працевлаштування.
За даними Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості, в 2016 році через центр було працевлаштовано 2679 таких осіб, це становить понад 27% від загальної кількості громадян, які перебували на обліку по безробіттю.

Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись