Новини з 1996 року

Роботи з будівництва нової котельні на Раківці розпочнуться не раніше 2020 року

Альбіна Козлова 18 грудня 2018 17:00 402 0

На сьогоднішньому засіданні робочої групи з питання будівництва комунальних теплогенеруючих потужностей у мікрорайоні Раківка члени міськвиконкому обговорювали перспективи втілення проекту найближчим часом. Тож за сприятливих умов роботи розпочнуться з третього кварталу 2020 року, тоді ж надійде й фінансування.

З січня 2019 року міжнародні партнери розпочнуть роботу над ТЕО, яка продовжуватиметься протягом 9 місяців, а паралельно будуть проводитися тендери та експертизи щодо екологічності проекту.

Також у 2019 році міська влада планує розпочати будівництво приміщення для котельного обладнання та проектування винесення теплової магістральної мережі в районі майбутньої котельні до теплової камери, яка знаходитиметься на перехресті Манагарова, оскільки в бюджеті міста на 2019 рік закладено 16 млн грн на виконання даних робіт.

Таким чином, реалізація проекту з винесення тепломережі коштує 11,742 тис. грн, а будівництво приміщення для котельного обладнання -17 мільйонів.

Крім того, коригування технічної документації на ці роботи обійдеться у 750 тисяч гривень, до цієї ж суми входять витрати на екологічні експертизи.

А вже в кінці 2019 року всі сторони підпишуть кредитний договір, де будуть вказані строки кредитування, процентна ставка та умови виплати кредитних зобов’язань. Імовірно, це буде кредит на 22 роки з процентною ставкою 2-2,4% річних, а також перші 5 років внески з погашення основної суми кредиту, крім процентної ставки, не будуть сплачуватися через так званий пільговий період.

За словами розробників проекту, датське обладнання може працювати на альтернативному паливі, про що партнери говорили з самого початку. Альтернативним паливом стане солома, лушпиння соняшника та інші види органічного палива. 

Також міський бюджет уже отримав 20 млн гривень технічної допомоги від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) на комплексну програму інновації мереж теплопостачання для всього міста, зазначили в міськвиконкомі.

Отже, в планах на майбутнє - реконструкція теплоенергетичних потужностей Крюківського вагоноремонтного заводу, їх заміна на муніципальну котельню, реконструкція мереж теплопостачання 17-ї та 620-ї котелень, прокладення трубопроводів від 17-ї котельні та повне закриття 620-ї.

Крім того, розробники планують визначити, чи є можливість перенести бойлери в будинки або хоча б перенести водонагрівальне обладнання ближче до груп житлових будинків.

Також головуючий на засіданні робочої групи Юрій Гриценко додав, що стара система комунікацій у поганому стані, тому під час транспортування втрачається близько 20% тепла та 50% гарячої води, що наповнює теплові мережі.

У перспективі ж чиновники розглядають можливість повної децентралізації теплопостачання в місті, враховуючи обстеження мереж та їх повну модернізацію з побудовою нових котелень за підтримки ЄІБ згідно з Програмою розвитку муніципальної інфраструктури.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 532 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 434 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 483 0