Новини з 1996 року

Робота Віталія Малецького: «незадовільно» за сніг і кадри

Едера Бедьо 09 лютого 2016 09:00 838 0

Кременчужани, що не можуть вибратися зі снігових заметів. Непрогорнуті доріжки не лише у двори, а навіть до дитячих садочків. Поламані руки й ноги… Перший іспит, який довелося складати меру та його команді, коли зима «прийшла несподівано», – став відверто проваленим.  Це тому, що у мера по суті немає команди, кажуть експерти. А ще громадськість майже шокувала звістка про те, що в головну громадську будівлю міста тепер буде закрито вхід для кременчужан. Отака «прозорість» та «консолідованість».

2 лютого – ключова дата для політика Віталія Малецького.  Перші сто днів з моменту обрання його міським головою. Вважається, що це якраз той термін, за який можна зробити перші висновки про роботу мера.

Звісно, усіх обіцянок мер виконати не міг фізично, але чи намагався? Для того, щоб це зрозуміти, варто пригадати ключові передвиборчі обіцянки. Отже, серед них:

- створення  комунального автобусного парку

Ви коли-небудь чули, щоб Віталій Малецький хоча б словом згадав, що має намір його створювати?

- відкриття комунальних аптек з низькими цінами в усіх лікарнях міста

Ви вже купуєте дешеві ліки від грипу? Ми теж ні. Мер, певно, забув про цю обіцянку. 

- придбання школярам електронних підручників

Поки що діти це диво техніки в очі не бачили.

- введення муніципальних доплат медикам, педагогам, працівникам бюджетної сфери.

Жодних нових доплат після приходу в мерське крісло В.Малецького ні педагоги, ні медики не побачили. Натомість бібліотекарів та працівників культури частіше стали відправляти у відпустку за власний рахунок.

- оновлення парку комунальної техніки

Після відвертого провалу з розчищенням міста від снігу мер почав говорити про оновлення парку. Поки що жодна одиниця техніки не придбана, але наміри – це вже добре.

- муніципальна допомога – для тих, хто її потребує

Влада вирішила «ощасливити» воїнів АТО й видати їм аж у жовтні  по 500 гривень одноразової фінансової допомоги. Інвалідам – від 1 до 5 тисяч гривень. У той час як мер та його заступники щомісяця отримують по кілька тисяч гривень премій.

- консолідація після виборів усіх політичних сил Кременчука для створення дорадчого органу міської ради

Віталій Малецький проти введення квот для представників громадськості до складу міськради. А   нещодавно його підлеглі народили ще одну ініціативу – закрити приміщення міської ради для відвідування звичайних громадян. Пускатимуть лише обраних. Хороший крок для «консолідації», якщо під нею розуміти дітей із Молодіжного парламенту, яких фіолетова команда перетворює на біороботів, що на кожній сесії міськради сумлінно плескають у долоні на кожну репліку мера. Просто сидять і плескають.

 

ЯКІ ДУМКИ ?

«Програма Плюс» поцікавилася у місцевих активістів та керівників провідних фракцій міськради, як вони оцінюють перші сто днів мера.

Микола Порицькийколишній заступник міського голови (періоду 2006-2010 років), депутат міськради:

"Я взагалі не розумію, що він за сто днів зробив і як буде звітуватися перед людьми. Крім нецільового використання коштів у вигляді збільшення кількості чиновників, розправи з директорами комунальних підприємств, що мають власну думку, крім провального прибирання снігу взимку, - нічого не було зроблено.

Уявіть собі: 12 січня випав сніг, а лише через тиждень, 19 січня, з’являється рішення міськвиконкому, яке визначає, хто буде відповідальним за його прибирання. Про що тут говорити? Нас намагаються переконати, що треба гроші в бюджеті якісь шукати.

Так молоді люди з фіолетової команди, що ж ви робите, ви ж «розпилюєте» гроші, попротягували програми, які зовсім не потрібні місту, ніяк не здатні змінити життя кременчужан на краще. А на це ж усе виділяють фінансування! Думаю, у нинішньої владної команди немає майбутнього".
 

Ганна Павленкозаступник голови фракції «Самопоміч»:

"Міському голові, звичайно, бажаю успіхів. Але його роботу мені важко оцінити, тому що вважаю, що у нього немає команди. Команди професіоналів, яка могла би добре працювати.  Бо ті, хто зараз входять до оточення мера, – це випадкові люди. Це дійсно його команда,  але вона абсолютно непрофесійна.

І це велика проблема міського голови. Якщо він хоче працювати ефективно, треба підбирати спеціалістів у тих сферах, які курирують заступники міського голови.

А у нас, наприклад, віце-мер, що має перейматися питаннями житлово-комунального господарство, досі в АТО. Може, він і виконує свій обов’язок – громадський і військовий, але, знаючи, що йде зима, що будуть непрості погодні умови, допускати, щоб не було керівника такої важливої галузі, – це неправильно.

Тому позитивно не можу оцінити роботу мера за перші сто днів".

Микола Бокованголова фракції «Поруч»:

"Будь-яка людина, що приходить до влади, має провести повний аналіз ситуації, що склалася, та, звісно ж, вирішувати оперативні завдання. Вважаю, що такий аналіз був проведений і прийняті певні кадрові рішення.

Якщо говорити про якісь успіхи, то, незважаючи на всі складнощі з проведенням сесій міськради, на відміну від тієї ж Полтави, нашому місту все-таки вдалося досягти певної стабільності. Основні сфери життєдіяльності міста функціонують. Місто продовжує нормально жити.

Щодо проблем, які за перші сто днів виявлені, – це однозначно проблеми в комунальній сфері. Якщо виникає якась позаштатна ситуація (як, наприклад, снігопад), наші комунальні підприємства  й приватні управляючі компанії не здатні з ними впоратися.

КАТП та іншим комунальним підприємствам не вистачає комунальної техніки. Робота управляючих компаній – це проблема, якою треба буде займатися меру. Бо вони не впоралися з прибиранням снігу. Тут потрібен діалог, щоб подібного не допускати.

Також мені подобається те, що мер інвентаризував ті довгобуди, які існують у місті. Це поки що перший крок. На жаль, я чув, що ремонт у краєзнавчому музеї цього року завершити не вдасться. Бо є пріоритети.

Заплановано ремонт дороги на Молодіжний (від зупинки «Вулиця Радянської Армії»). На це гроші вже закладені. Але довгобуди, сподіваюся, будуть також планово, покроково закриватися. І це однозначно позитив".

Денис Терещенкофракція «Опозиційний блок»:

"Єдиним плюсом у роботі нинішнього мера є наявність інформаційного поля, яке про нього завжди говорить добре. Більше плюсів не бачу. Ой, ні, ще один є: Малецький дуже красиво говорить. Дуже багато й дуже красиво… Але не по суті.

Мінусами є відсутність злагодженості в роботі команди, відсутність у команди ініціативи, нерозуміння того, що відбувається. (Тому що багато проблем спочатку порушуються депутатами. А вже на їх основі готуються проекти рішень.)

Небажання команди й самого Малецького розуміти суть наповнення й видатків бюджету міста. (Коли ми порушили питання фінансування ПТУ й попросили поїхати до Полтави на засідання постійної депутатської комісії, туди поїхали мери усіх міст, крім Кременчука. Лише одна жінка – директор профтехучилища представляла наше місто, бо вона депутат облради.) 

Повний провал із прибиранням снігу – тема окремої розмови. Багато мешканців міста, а особливо околиць, дізналися цього року, що є вулиці, які не входять до переліку тих, що потребують розчищення. На Ревівці й Лашках була просто катастрофічна ситуація з прибиранням снігу.

Вважаю повним провалом роботу так званої «служби допомоги меру». Це ніби автовідповідач, який вас чує, але у відповідь сказати нічого не може. Тобто абсолютно відсутнє навіть намагання вирішити проблеми людей.

Також суттєвим недоліком є відсутність прозорості у призначенні кадрів. Закулісні ігри… Знищення команди Олега Бабаєва. Навіщо це робиться – не знаю. Якби він почав призначати професіоналів на роботу, ми б про це знали. А він призначає статистів. Це ні до чого хорошого не призведе".

Дмитро Кавунникголова фракції «Радикальна партія Ляшка»:

"Поки що я побачив багато намагань, але не конкретних дій. Я не підтримував Малецького під час виборів. Але все ж таки зробив якусь паузу для того, щоб подивитися, чи щось людина зробить. Поки що не бачу позитиву, відвертих здобутків.

Поки що, знаєте, як отой сніг товчемо. Ніби й прибираємо… Але я теж прибирав. То коли прибрано, то воно таки прибрано. А у нас, кажуть, у відсутності тракторів справа. Та ні, людей треба було виводити. А двірники не працювали.

Один із них до мене підійшов, знаючи, що я депутат, і каже: «Мені зараз 500 гривень платять». На місяць! Не розумію, як так можна. Вважаю, міський голова повинен впливати на управляючі компанії. Бо вони в місті працюють.

Чому боялися того ж Бабаєва, і за вухом не ведуть Малецького? Може, він надто толерантний. Напевно, треба по-партійному застромити комусь вила в з.....цю. Бо на цій толерантності ми далеко не заїдемо".

Оксана Піддубналідер фракції «УКРОП» у міській раді:

"Враховуючи те, що В.Малецький почав свою роботу з порушення регламенту законодавчого органу місцевого самоврядування, а замість того, щоб працювати над прибиранням снігу – собі селфі робив, просуває на сесіях лише ті питання, які йому вигідно через повторне голосування, – не можу оцінити його роботу задовільно.

Він намагається уникати відповідальності, уже ходять розмови про те, що  хоче відгородитися від народу, поставивши «вертушку», він не виконав жодної своєї обіцянки.  

Я постійно ходжу на сесії з документом, який має назву «План Малецького». Він починається словами: «Досить ілюзій, досить фантазій». Так у мене складається враження, що він якраз у цих ілюзіях і фантазіях перебуває.

Можливо, у нього ще досі не минула ейфорія від того, що він став міським головою. Я часто чую коментарі простих кременчужан: «За що голосували – те і їжте». Подала дуже багато заяв до прокуратури, нині готую позови до суду, щоб відновити порушені права громади. Але мер навіть не може зізнатися в тому, що порушує законодавство".

Костянтин Кросовськийголова міської організації партії ВО «Свобода»:

"Міський голова, в першу чергу, – це менеджер. Він має управляти містом, і зокрема, тими підприємствами, які перебувають у його підпорядкуванні. Проте ми бачимо, як Малецький уникає питань і намагається свою відповідальність перекинути на інших осіб – приватних підприємців, корпорації, що нібито мусять це виконувати, бо з ними є якась усна домовленість.

Бо влада знизила з 3% до 1% земельний податок для нафтопереробного заводу. А НПЗ начебто взяв якесь зобов’язання… Для того, щоб зараз не звалювати таке питання на якісь корпорації, краще, напевно, самим управляти.

Брати цей податок і очищувати місто від снігу тощо. А наш мер боїться відповідальності, тому й переводить стрілки на третіх осіб. Роботу мера вважаю незадовільною. До сьогодні його врятовували лише погодні умови. Не було б відлиги – ми зараз ходили б по коліна в снігу".


Думки збирала Юлія Билина

 

 

Теги: Життя КременчукаПолітика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 113 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 279 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 559 0