Новини з 1996 року

Резонанс: аферою, в яку вплутані Шаповалов, Малецький, частина виконкому та депутатів займеться НАБУ

Марина Баніт 28 лютого 2018 17:35 1456 0

Сьогодні в міськвиконкомі відбулася екологічно-земельна комісія. 

На засідання не з'явилися більшість депутатів. 

За повідомленням Оксани Піддубної, Руслан Ульянов перебуває в міськвиконкомі, але на засідання не прийшов. Це наводить на думку про навмисні дії депутатів, які "в темі".

Тож депутати Костромінов та Піддубна розташувалися з одного боку столу. З іншого - ті, хто знаходилися, так би мовити, в опозиції щодо позицій з питань, порушених ними: віце-мер Дмитро Кравченко, головний еколог міста Олексій Федюн, головний юрист міськвиконкому Валерій Мірошниченко.

Піддубна почала розповідь:

- 13 жовтня 2017 року депутати прийняли рішення про внесення змін до рішення від 2011 року, яким дозволили саме ТОВ "Кліар Енерджі Кременчук" здійснювати виробничу діяльність. Я підняла документи і подивилася, що я, виявляється, теж голосувала "За", але я голосувала за те, чого навіть не знала. Я записую, коли мені надають будь-які документи. Так я подивилася - мені дали цю правку безпосередньо перед самою сесією. Це порушення моїх прав як депутата. Тобто нам подається підпункт взагалі-то новий до рішення, викладаючи це як технічну правку, без самого рішення. Більш того, на офіційному сайті оприлюднення рішень почалося, якщо я не помиляюся, з 28 серпня 2012 року. Тобто депутатам  надано було на голосування рішення, інформацією про яке вони навіть не володіли.

Навіть якщо зараз прочитати цю технічну правку, не кожен зрозуміє, за що він голосував! - пояснила Піддубна і прочитала текст правки:

"А саме: внести зміни в пункт 2 рішення міської ради від 20 вересня 2011 року про надання згоди на встановлення земельних сервітутів щодо надання згоди на договір між Кременчуцькою міською радою та КАТП 1628 та товариством з обмеженою відповідальністю по санації полігону для розміщення об'єкта електроенергетики, модульної електростанції, частиною газоуловлюючої системи, мобільної компресорної та факельної установки на території існуючого полігону на території Деївського звалища з урахуванням змін, внесених від КМР, внесених від 26.02.2013 року". Далі - припис: "Замість слів "підприємство з санації полігону" читати: "підприємство, що здійснює діяльність з дегазації твердих побутових відходів".

- А яке це підприємство, за яке ми голосували? -  майже хором запитали депутати Костромінов, Павленко та Піддубна в чиновників, що сиділи навпроти.

- ВИ самі голосували! - відповіли опоненти теж майже хором.

Костромінов пояснив, що так як не було назви підприємства, він розумів, що в подальшому про надання права займатися дегазацією будуть окремо голосувати з розглядом самого підприємства і його планів! Також він пояснив, що не було на сесії й документів про сервітути і ніяких додатків.

Піддубна просила Дмитра Кравченка пояснити.

Ганна Павленко згадала, що німецького інвестора розглядали ледь не під мікроскопом, переносили, розглядали все до деталей, але на голосуванні постійно депутати виходили із зали.

- Я зрозуміла, що щось відбувається незаконне! Мер тоді сказав мені: Ганно Михайлівно, ми це питання розглянемо на наступному засіданні... Спеціально затягувався цей час, відведений для конкурсу до оголошення переможця... І ті умови були вигідні з німецьким інвестором, бо він би зробив установку за власні кошти, але потім передав би її через певний час місту даром. А потім депутати проголосували на одній сесії 18, а потім уже 8! Розумієте, не можна так брехати громаді! Майте совість, хлопці й дівчата!

Піддубна повідомила, що хоче пояснити, що їй розповів Йорг Майснер, тоді Кравченко почав кричати, що йому це не цікаво. Він почав обзивати Піддубну хамкою і наказав своїм чиновникам вийти.

Піддубна зачитала витяг з листа Йорга Майснера. В ньому йшлося:

- Нам стало відомо, що протягом 2017 року, за сприяння нардепа Шаповалова, між керівництвом міста та засновниками ТОВ "Кліар Енерджі", серед яких Петро Багрій (президент асоціації виробників ліків в Україні) та Михайло Кучір, які відомі як тендерна мафія, досягнуто домовленостей про усунення компанії та заведення на ринок підконтрольної собі компанії ТОВ "Кліар Енерджі".

Піддубна пояснила:

"Шаповалов делегував своїх людей до німецького інвестора, щоб запитати, який інтерес буде для нардепа? Після того, як Йорг Майснер відповів, що працює лише прозоро та чесно, його підприємство було усунуте. Натомість дано дозвіл на роботу "Кліар Енерджі". Тому є підстави вважати, що нове підприємство врахувало інтереси Шаповалова!"

Також є лист від 9 серпня 2017 року від Майснера на ім'я Віталія Малецького. У ньому Майснер повідомляє меру, що його питання про участь у конкурсі мало розглядатися 13.06.2017 року, але з незрозумілих причин було знято з розгляду на сесії. Після цього в Майснера була розмова з віце-мером Володимиром Пелипенком, який повідомив, що співпрацю з Майснером депутати вважають економічно невигідною. Натомість пояснив, що депутати ведуть перемовини з іншим підприємством.

Історія досягла апогею зацікавленості, коли Піддубна повідомила, що Майснер дізнався, що без його згоди директор товариства Павло Бедрацький написав листа депутатам про внесення змін у рішення про сервітут. Для отримання такого дозволу на встановлення сервітуту Бедрацький повинен був мати протокольний дозвіл. Він його не мав, але одноосібно підписав листа до Малецького, на підставі якого депутати голосували про зміни в рішенні про сервітут. Потім на зборах власників він підтвердив, що зробив це одноосібно, але не вніс назву підприємства, тому що вже були 2 конкурсанти. З цього випливає, що в такому випадку мав би бути конкурс між двома підприємствами. Тож як не крути - порушення.

23 грудня 2016 року було прийнято рішення про конкурс, але згодом через наявність лише одного учасника конкурс відмінено. У червні 2017 року було винесено на обговорення договір. Електростанція була готова, але Малецький знаходив привід не виносити рішення на обговорення сесії.

Договір з Майснером передбачав, що 20% вартості установки щомісяця перераховується в бюджет. Це 700000 щомісячно по одному пункту. Установка ця була на балансі КАТП ще за часів мера Бабаєва. Вона коштувала 552 000 євро. Ці кошти були передані як грант. Інвестори й надалі готові були вкладати в неї. Після смерті Бабаєва проект затих. Мета проекту - дегазація полігону та спалювання й механічна переробка. КАТП 1628 було б співвласником на 51%, тому отримувало б доходу 51% від прибутку.

Далі Йорк навіть змінив і ці умови на кращі для міста - він готовий був заплатити за обладнання 810 тисяч євро, а через 15 років віддати його у власність міста. Також він пропонував 40% віддавати місту. Перші 10 років передбачалося отримувати дохід мінімум при низькій якості - 10627 євро, наступні 5 років - 181 749 євро. Але при правильному сортуванні можна було отримувати в перші десять років 221 812 євро, а з 10 по 15 роки - 414 180 євро. З цих сум пропонувалися доходи.

Влітку 2017 року влада проводила перемовини з ТОВ "КЛІАР ЕНЕРДЖІ КРЕМЕНЧУК", яке сплачує, як з'ясувалося, місту близько 600 000 гривень за рік!

Тож депутати, яких лишилося троє, але з правом голосу - двоє, вирішили зробити запит на інформацію.

Питання були такими: коли ТОВ "КЛІАР ЕНЕРДЖІ КРЕМЕНЧУК" будувало свою установку на полігоні, декларації на початок будівництва та на завершення, проектна документація, суми договорів, копії підрядних договорів, чи користується підприємство вже існуючою газозбірною системою, яка є на КАТП 1628. Документи на землю. Час роботи установки. Коли були укладені договори на продаж електроенергії і з ким? Які доходи від продажу електроенергії? У разі використання підприємством навіть частково обладнання КАТП 1628 місто зазнає шкоди на 552 тисячі євро, зазначила Піддубна. 

Піддубна сказала про намір заявити до НАБУ та про можливу заяву до суду з приводу порушення її права голосувати за рішення обізнано за наявності супровідних документів. Так як частина депутатів голосували наосліп, то це рішення призвело щонайменше до втрати Кременчуком 7 мільйонів гривень на рік!

Піддубна підкреслила, що вони голосували без ознайомлення з рішенням про сервітут, яке мало бути оприлюднене ще у 2011 році. Бо його навіть немає на сайті і його неможливо подивитися навіть при бажанні. Тож вона просила надати депутатам ці документи.

Піддубна запропонувала запросити Шаповалова на наступну комісію, щоб він спростував чи підтвердив інформацію про те, що він має власний інтерес у цій справі. Вона підкреслила, що справа дійсно резонансна.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 638 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1044 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1493 0