Новини з 1996 року

Раптово. Полтавська область і Кременчук не готові переходити на адаптивний карантин. Все згортаємо?

Артем Кузьменко 22 травня 2020 11:25 7050 0

У Кременчуці і на Полтавщині теж сьогодні - важка новина.

А про те, яка вона, - говорили сьогодні на засіданні протиепідемічного штабу у міськвиконкомі.

І мова про неочікуване повідомлення Міністерства охорони здоров'я про те, що Полтавщина, а разом з нами ще десять областей України до послаблення карантину не готові. 

А чому не готові і яка в цій справі роль нашого міста, де зареєстровано найбільше випадків захворювань на коронавірус, - якраз ці питання наші чиновники обговорювали.

Як пояснила заступник мера Кременчука Ольга Усанова, усе це через те, що показник охоплення Полтавщини тестуванням не дотягує до норми (не менше 12 осіб на 100 тис. населення). У нашій області цей показник дорівнює 7,32 людини на 100 тис. населення.

Ольга Усанова зауважила, що наше місто виконує всі три вимоги і, згідно з показниками, готове послаблювати обмеження. Інше, що вона розповіла, - наші чиновники боролися, аби збільшити кількість тестування (де саме боролися і коли - не уточнювалося), але.

Пояснення мера Малецького, який і сам поки мало що може сказати, - на селекторній нараді  в області, швидше за все, скажуть, що область не готова переходити на адаптивний карантин.

Тож тут не зрозуміло, дозволять нашому місту послаблювати обмеження чи доведеться чекати ще невідомо чого

Останнє - про те, чому у нас завершення карантину раптово опинилося під загрозою. 

І мова тут  про критерії для областей, аби можна було виходити з карантину. Критерії ж такі - захворюваність за останні 7 днів на 100 тисяч населення, заповненість ліжок у лікарнях, які лікують хворих на коронавірусну хворобу,  яка не повинна перевищувати 50%, та кількість тестувань, які проводяться в кожному регіоні.

Щодо кількості тестувань – ПЛР-тестування плюс IFA-тестування - таких має бути за 7 днів на 100 тисяч населення на рівні 15-ти. 

Далі щодо кількості тестувань – їх справді у нас робили дуже мало. Й тут внесок Кременчука при найбільшій кількості випадків хвороби – беззаперечний.

ПЛР-тести повинні брати наші медики і відправляти аналізи до Полтави. А от чому у нас все це активно не робили – найкраще на це запитання відповість головний чиновник кременчуцької медицини Максим Середа.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2374 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2404 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3638 0