Новини з 1996 року

Ранок обмежень у Кременчуці - день перший: водії маршруток забивають усі "сидячі" місця. Що робиться?

Валерія Макряшина 19 березня 2020 10:30 2581 0

У МОЗ пояснюють: "надзвичайно тісні контакти між пасажирами", особливо в години пік, збільшують ризик зараження коронавірусом, але куди там, якщо одні кременчужани якнайшвидше хочуть потрапити на роботу, а інші, а це в нас більшість водіїв, не можуть таким відмовити, ризикуючи втратити власну роботу.

Бо, відповідно до прийнятого законопроєкту, в громадському транспорті має їздити не більше 10 чоловік.

Але не всі кременчуцькі перевізники таких правил дотримуються і маршрутки, як "Програма Плюс" мала змогу побачити, перетворилися в набитий картоплею мішок. Тим більше, що маршруток, відповідно до інформації, яка оприлюднена на порталі "INFOBUS", стало в рази менше.

Так станом на 19 березня, на 8:00, на маршруті було зафіксовано чотири маршрутки №30 (було 11), сім маршруток №15 (було 16), 5 маршруток №16, лише одну маршрутку №216, 4 маршрутки №18, декілька маршруток №15Б тощо. 

Можливо, прогнозувалося, що люди сидітимуть удома й великого навантаження не слід очікувати, але...

Пересидіти карантин удома і працювати віддалено можуть не всі жителі Кременчука. Є ряд компаній і підприємств, які, незважаючи на всеукраїнський карантин і пандемію, повинні забезпечувати безперебійну роботу. Серед них заводи та продуктові фабрики, магазини тощо. Деякі з таких працівників не мають власної автівки чи велосипеда.

Тож що, відтепер їм доведеться "битися" за місце в маршрутці чи тролейбусі, щоб потрапити на роботу?  

Зрозуміло, що вчора в обід, коли таке оголошення було озвучене, майже всі водії маршруток були розгублені й не зовсім зраділи таким естреним нововведенням уряду. 

Деякі, звісно, відразу почали виконувати умови, виштовхуючи з салону "зайвих" громадян, не жаліли навіть пенсіонерів із важкими сумками, набитими гречкою. Аналогічна ситуація була в міських тролейбусах, але знову ж таки не в усіх. Деякі з водіїв "рогатих" на зупинках відчиняли тільки передні двері, потім кондуктор відраховувала 20 чоловік і пускала їх у салон. Не обійшлося без гірких сліз та істерики громадян похилого віку. Що ж поробиш - карантин.

Але ближче до вечора все стало, як і раніше. Звісно, людей у салоні було менше, ніж зазвичай, але все ж таки більше 20-ти.

Сьогодні, 19 березня, незважаючи на ранковий час і робочий день, пробок у Кременчуці не було, як і маршруток... На зупинках із 8-ї години спостерігалася помірна кількість людей, практично всі вони були без масок. 

Тролейбуси "повернулися" до карантинного режиму. Пускають у салон визначену кількість пасажирів. Але чекають тролейбуса небагато людей. Не обійшлося й без істерик. Сьогодні на одній із зупинок по проспекту Свободи жінка пенсійного віку влаштувала великий скандал, тому що її не пускали в салон з уже необхідною кількістю пасажирів. 

На кінцевій зупинці маршруту №30 зібралося сьогодні о 8-ій ранку більше 13 чоловік і всіх їх без винятку пустили в салон. На наступній зупинці додалося ще чоловік 5. Загалом якось так до центру приїхали 17 чоловік. Усі сидячі місця в маршрутках (а це як мінімум 14 місць) "забивають" й інші водії. 

Вони зізнаються, що контролювати натовп пасажирів не можуть, єдине, що вигадали, - просто проїжджають зупинки, якщо ніхто не виходить, або зупиняються за 10 метрів від зупинки громадського транспорту, щоб випустити пасажирів. 

Водій маршрутки №25 сьогодні зранку так і зробив - проїхав зупинку "Вул. Вадима Пугачова" та висадив людей за нею.

Варто зауважити, що більшість водіїв маршруток у захисних масках. Салони транспортних засобів більш-менш чисті, за вказівкою мерії машини обробляються спеціальними дезінфікуючими засобами. Щоправда, в тролейбусі з дезінфектором а ля "хлорка всі мікроби вб'є" переборщили...

Мешканці Кременчука зізналися, що чекали свою маршрутку сьогодні 20 хвилин, але поїхали іншою. Деякі викликали собі таксі. Такий ось він - день перший. Далі буде...

 

Читайте також: Не гребіть усе з прилавків! У супермаркетах Кременчука не буде дефіциту продуктів

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1504 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1578 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1499 0