Новини з 1996 року

Раніше судимий за вбивства кременчужанин знову опинився на лаві підсудних

Валерія Макряшина 03 жовтня 2018 12:00 890 0

Один рік іспитового терміну отримав громадянин за вчинення кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 309 КК України (злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення; злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (усього), з них; незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту тощо).

Таке рішення днями виніс суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області Василь Хіневич. Згідно з інформацією, опублікованою в Єдиному державному судовому реєстрі, чоловік не одружений, тимчасово не працює, раніше судимий: 

- 27 січня 2010 року Крюківським районним судом м. Кременчука за ст. 116 КК України (умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання, що раптово виникло внаслідок протизаконного насильства, систематичного знущання або тяжкої образи з боку потерпілого) - до 1 року 1 місяця 2 днів позбавлення волі;

- 22 червня 2011 року Крюківським районним судом м. Кременчука за ч. 1 ст. 115 КК України (вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині) - до 9 років позбавлення волі. 19 лютого 2016 року звільнений;

- 07 червня 2017 року Крюківським районним судом м. Кременчука за ч. 2 ст. 185, ч. 1 ст. 185 (таємне викрадення чужого майна (крадіжка)) 70 КК України - до 2 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік. 07 липня 2018 року ухвалою Крюківського районного суду м. Кременчука звільнений від відбування покарання за вироком від 07 червня 2017 року.

Згідно з обвинувальним актом, він вчинив нове кримінальне правопорушення за таких обставин.

24 серпня 2018 року, в другій половині дня, громадянин, перебуваючи поряд з проїжджою частиною по вул. Занасипській, знайшов дикоростучі рослини конопель, нарвав їх, висушив та подрібнив за місцем проживання. Вдома незаконно виготовив наркотичний засіб канабіс, який незаконно зберігав при собі з метою власного вживання без мети збуту.

У ході проведення огляду з 17.15 до 17.35 по вул. Мічуріна, 91, в останнього за його добровільної згоди з кишені штанів було вилучено два паперові згортки з подрібненою речовиною рослинного походження зеленого кольору, яка, згідно з висновком експерта, є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом, маса якого в перерахунку на суху речовину становить 9,439 г.

 

 

Відомо, що чоловік перебуває на обліку в Кременчуцькому обласному наркологічному диспансері з діагнозом: синдром залежності від алкоголю й за місцем проживання характеризується посередньо.

Під час досудового розслідування між прокурором Кременчуцької місцевої прокуратури та підозрюваним 21 вересня 2018 року було укладено угоду про визнання винуватості. Згідно з угодою, чоловік беззаперечно визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення.

Сторонами також узгоджено, що при затвердженні угоди йому буде призначене покарання за ч.1 ст. 309 КК України у вигляді обмеження волі на строк 1 рік із застосуванням ст. 75 КК України (звільнення від відбування покарання з випробуванням).

Судом встановлено, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. При цьому встановлено, що скарги обвинувачений під час кримінального провадження на дії органу дізнання та слідства не подавав.

Таким чином, суд, врахувавши матеріали кримінального правопорушення, затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором Кременчуцької місцевої прокуратури та підозрюваним, і призначив останньому узгоджене покарання у вигляді 1 року обмеження волі.

На підставі ст. 75 КК України суд звільнив його від відбуття призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом призначеного іспитового строку 1 рік не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього судом обов'язки.

Також суд постановив стягнути з чоловіка на користь держави витрати на проведення експертизи в кримінальному провадженні в сумі 858 грн.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 284 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 612 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 758 0