Новини з 1996 року

Раду Поклітару презентував у Кременчуці свою першу виставу «Кармен.tv». ФОТО

Ксенія Омельченко 04 листопад 2017 16:53 481 0

У п'ятницю ввечері кременчужани насолоджувались грою акторів театру «Київ Модерн-Балет». Його привіз до Кременчука  один із найвидатніших балетмейстерів Європи Раду Поклітару. 

Любителям високого київські гастролери продемонстрували виставу «Кармен.tv». На сцені Міського Палацу культури мовою тіла танцівники переповіли відому історію циганки, героїні новели Проспера Меріме.
 


 

Зробили це незвично. Новаторську хореографію від Раду Поклітару бачили й наші кореспонденти.

Як зазначали присутні, постановка виявилась філософською, не всім зрозумілою, і однозначно - неочікуваною. Дійсно, відома історія циганки, героїні новели Проспера Меріме, постала перед глядачем у незвичній інтерпретації. 

 Минаючи балетну «Кармен-сюїту» Бізе-Щедріна, Поклітару мовою хореографії ставить оперу, інсценізуючи її цілковито сучасними методами. Завдяки цьому сценічне життя персонажів наповнилося сучасними інтонаціями. 

Його Кармен доволі традиційна, проте на перший план Поклітару висуває не її, а Маріеллу, наречену Хосе, яку загалом мало хто  пам’ятає. Саме вона дивиться постановку по старенькому телевізору, в кульмінаційні моменти змінюючи «віртуал» на «реал».

Зрештою актуальність і модерність «Кармен.tv» – не в типажах чи візуальному епатажі. Вона - у способі мислення, у легкій іронії, що не переходить у загравання із залом. Вона -  у модерному розумінні хореографії та у нестримній фантазії одного з найкращих хореографів України.

Зауважимо, що цей спектакль став першим для створеного у 2006-му році театру, а в  2007-му отримав дві «Київські Пекторалі» як найкраща вистава року та найкраща робота балетмейстера.

 

 

Після більш ніж півторагодинної гри на сцені столичні актори під бурхливі оплески вийшли на поклон. .

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись