Новини з 1996 року

Рада провалила закон про захист тварин. Нардеп від Кременчука Шаповалов відмовився голосувати

Валерія Макряшина 20 листопад 2018 14:00 569 0

Сьогодні, 20 листопада, Верховна Рада не підтримала в першому читанні проект закону №6598 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо імплементації положень міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони тваринного й рослинного світу.

Зокрема документом передбачалося встановити відповідальність за жорстоке поводження з безпритульними тваринами.

Відповідне рішення підтримав лише 151 народний депутат України, серед яких немає обранця від Кременчука Юрія Шаповалова. Він не голосував за законопроект, що передбачає кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

"Забороняється: бити, вбивати (за винятком випадків, коли тварини створюють реальну загрозу для життя чи здоров’я людей), отруювати або калічити домашню тварину; залишати домашню тварину без нагляду; дарувати домашніх тварин у якості призів, нагород чи премій; завдавати непотрібний біль домашній тварині, страждання або пригнічення; дресирувати тварин способом, який завдає шкоди здоров’ю тварини і її загальному стану; умертвляти тварин шляхом утоплення, удушення, використання речовин, які призводять до отруєння, електричного струму", – йдеться в проекті закону.

Також проектом закону пропонувалося заборонити жебрацтво з тваринами, а також бити, вбивати (за винятком випадків, коли тварини створюють реальну загрозу для життя чи здоров’я людей), отруювати або калічити бездомних тварин.

Крім того, пропонувалося посилити відповідальність за утримання собак і кішок у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи незареєстрованих собак, або приведення їх у громадські місця, або вигул собак без повідків і намордників.

Нагадаємо, раніше на Полтавщині було винесено вирок чоловіку, який жорстоко знущався над котом. Його засудили за ч. 3 ст. 299 Кримінального кодексу України (жорстоке поводження з твариною) та призначили покарання у вигляді 6 років позбавлення волі.

 

Читайте також: Учні Кременчука в день доброти відвідали КП "Спецсервіс-Кременчук". Не з порожніми руками

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись