Новини з 1996 року

Рада криміналізувала домашнє насильство: тирани можуть сісти у в'язницю

Валерія Макряшина 22 грудня 2017 10:10 636 0

Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за домашнє насильство.

Верховна Рада прийняла законопроект №4952, яким криміналізували домашнє насильство, а також №5294 – закон про запобігання та протидію домашньому насильству.

В українському законодавстві будуть такі зміни:

Раніше кривдника можна було лише затримати на три години. Тепер тиранам загрожує від 150 годин громадських робіт до двох років в'язниці.

Однією з головних змін стало те, що тепер домашнім насильством вважають не тільки побої, а й психологічний тиск, примус до інтиму або ж обмеження у фінансах на елементарні потреби.

Поскаржитись на кривдника зможуть і ті, хто живуть у цивільному шлюбі. До слова, в цьому випадку покарання навіть посилиться.

Також запроваджується кримінальне покарання за проведення аборту без згоди жінки. Примус до аборту без добровільної згоди потерпілої карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Примушення до шлюбу або співжиття карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Згвалтування в новій редакції закону карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років. Посилено відповідальність за групове і повторне згвалтування.

Однак один з дуже спірних моментів прийнятого нового законодавства – створення Єдиного державного реєстру постраждалих від домашнього насильства, який жодним чином не зможе захистити потерпілих, зате може погіршити їхнє становище в тому випадку, якщо інформація потрапить на загальний огляд.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись