Новини з 1996 року

Радіація на місці запланованого Біланівського ГЗК відсутня, - головний геолог Феррекспо Білоус Олександр. ФОТО. ВІДЕО

Андрій Михайленко 11 серпня 2015 09:08 1608 0

Про це він повідомив кореспонденту "Програма Плюс" у ході прес-туру, який проходив 6 серпня цього року під час виїзного засідання робочої групи членів Комітету з питання щодо ситуації довкола будівництва Баланівського гірничо-збагачувального комбінату.

У своїх доводах пан Білоус посилається на результати, які показував його дозиметр у пристуності журналістів. Тоді дозиметр показав 14,6 мікрорентген на годину. 

"Середнє значення радіації по Україні становить 30 мікрорентген на годину, а у Швеції люди живуть при показнику в 60", - прокоментував вказаний вище результат головний геолог. 

Окрім того, він зазначив, що 2014 року Український гідрометеорологічний інститут УкрГМІ  проводив фізико-хімічний та фізико-радіологічний аналіз води різноманітних горизонтів у районі сіл Бондарі та Солониця (частину результатів досліджень дивіться у фотоальбомі даної статті). Результати по воді не викликають сумнівів через сусідство села Бондарі із ставком-випарником Кременчуцького НПЗ, який уже повністю заріс очеретом.

На запитання журналіста щодо участі МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії) в цих дослідженнях пан Білоус зазначив, що вказаний Інститут має сертифікат цієї міжнародної установи. При цьому він повідомив, що дані результати по воді проходили рецензію у Федеральному інституті мінеральних ресурсів та навколишнього середовища, яке знаходиться у місті Ганновері, Німеччина.

СКИДАННЯ ВОДИ З ГЗК У ПСЕЛ. Представник Феррекспо зазначає, що, за проектом будівництва ГЗК, мають бути побудовані очисні споруди та установки опріснення в разі, якщо буде виявлено гірські породи (фракції), які можуть призводити до забруднення води. За його ж словами,  про скидання води у річку, яка не пройшла очищення не може бути й мови.

Нагадаємо, що 6 липня цього року представник Мінекології повідомив, що Біланівський ГЗК не звертався до відомства щодо проведення державної екологічної експертизи.

 

Ставок-випарник

Ставок-випарник. Вид у бік Комсомольська

Місце запланованого кар'єру  Біланівського ГЗК

Техніка Біланівського ГЗК, яка цього року стоїть без діла

Про те, що Біланівський ГЗК зупинився, свідчить рослинність у котловані

Територія Біланівського родовища

Дозиметр, який показує, що радіаційний фон у межах норми

 

 

 

 

 

 

Теги: Біланівський ГЗК

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1284 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1949 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2496 0