Новини з 1996 року

ПТЕРОДАКТИЛІ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ ПІШЛИ У РОЗБОРКИ: ХТО З НИХ ДОСТОЙНИЙ ПОЧЕСНОГО ЗНАКУ ВІД ДЕПУТАТІВ?

Олександр Курилов 21 серпня 2015 17:01 1814 0

У ветеранському середовищі колишніх журналістів Кременчука, які вже не один десяток років перебувають на пенсії, - далеко недитячі розборки.

Головне питання, з яким розбираються, – хто з них, ветеранів кременчуцької журналістики, є достойним почесного знака «За заслуги перед містом», а хто  - не дуже достойний?

У кожного з цих диплодоків газетного паперу - оприлюднених  звітів із засідань колишніх партбюро - на цілі вантажні вагони. Це вже інша справа, що найгірше людям запам’ятовуються партійні звіти, але нині у старому поколінні – великий конфлікт.

«Як стало відомо з повідомлень засобів масової інформації, на сесію міської ради буде винесене питання про відзначення знаком «За заслуги перед містом» Обревко Л.М.» - так починає своє звернення до депутатів міськради відомий ровесник колишнього редактора газети «Вісник Кременчука», пані Обревко, – пан Леонід Перепелятник, колишній редактор міського радіо. 

«Відповідне подання (про нагородження. – Авт.) зробили жіночий клуб "Анастасія" та голова журналістської організації Чужа Ф.О. Так, дійсно, Обревко Людмила Миколаївна – відомий у місті журналіст», -  повідомляє Леонід Перепелятник і додає герою свого листа «популярності».

«…У радянські часи працювала кореспондентом газети «Кременчуцька Зоря», з січня 1991 року очолила газету «Вісник Кременчука», вже будучи на пенсії, видала комерційну серію книг про жінок міста - «Кременчужанка»…

Таким чином, Обревко Л.М., як журналіст, відома у місті й за ініціативи нашої організації було зроблено подання про присвоєння їй звання «Заслужений журналіст України».  Але відповідний пакет документів було повернуто з Адміністрації Президента України й у присвоєнні звання – відмовлено.

Депутатам міської ради потрібно знати й той факт, що, будучи редактором газети «Вісник Кременчука», Л.М. Обревко отримала чимало критичних зауважень від депутатського корпусу за незадовільну роботу газети у висвітленні життя міста…» - зазначає автор звернення.

Інше, про що пише колишній редактор міського радіо (яке припинило вже давно своє життя. – Авт.), – заслуг перед містом у  Людмили Обревко бракує. Зрозуміло, що все це – його, заслуженого журналіста України Леоніда Перепелятника, точка зору, але вирішувати депутатам міськради – теж витримка з написаного.

Про що слід додати – копія цього листа роздана депутатам міськради й усі вони міркують, що це пенсійні «наїзди» один на одного?

Репортера ж «Програми плюс» написане зацікавило, бо читання таких паперів дає розуміння різниці між журналістикою в далекі 90-і й сьогодні, про що забуваєш.

І слід сказати, що відмінності все-таки є.

Сьогодні все змінилося. Нині вже небагато прихильників Дем’яна Бідного, який складав вірші для тодішньої влади, однак нам більш відомо про Зощенка, який писав те, що, на думку тодішніх чиновників, було неправильним.

Чому так і коли наші погляди змінюються на протилежні?

Що робити в такій ситуації журналістам?

Як на репортера, писати те, що є, й говорити, що біле – це біле, а сіре - це сіре. Головне - не мовчати.

Зрозуміло, що за такі речі ніхто й ніколи нинішньому поколінню журналістів ніяких медалей не дасть, але й сенс життя – не в почесних знаках та званнях від наших чиновників.

Основне – це, мабуть, те, аби всі ми залишалися людьми і пам’ятали, що серед нас вічних немає. Просто жити потрібно чесно.

P.S. Про що слід додати й теж дивує -  керівник міської організації НСЖУ Федір Чужа написав представлення про присвоєння почесного знака «За заслуги перед містом» для пані Обревко у таємному варіанті.

Як на автора, це питання можна було винести на обговорення всіх журналістів міста. Якщо пенсіонер-журналіст на старість літ хоче отримати такий знак, то чому б його не дати? Навряд чи хто був би проти.

До того ж у Кременчуці, у міськвиконкомі, вже стільки разів нагороджували один одного й усіх поспіль, що ще одне вручення ніякої погоди, точно, не зробить.

Олександр Курилов, редактор газети "Програма плюс", секретар міської організації НСЖУ.

 

Теги: ПерепелятникОбревкоНСЖУЖурналист Кременчуг

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 637 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 855 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 1090 0