Новини з 1996 року

Провулок Чичибабіна просять перейменувати, бо неможливо викликати таксі та "швидку"

Ксенія Омельченко 12 вересня 2018 13:05 1026 0

Історики й мовознавці Кременчука виступають категорично проти такої пропозиції.

Про проблему мешканців провулку Чичибабіна говорили сьогодні на засіданні комісії з питань найменування об’єктів міського підпорядкування.

Питання порушила Оксана Піддубна, яка є представником у міськраді виборчого округу 19, до якого входить вказаний провулок.

За її словами, проблеми в мешканців провулку почалися ще у 2016 році, коли було перейменовано провулок Баумана на Бориса Чичибабіна. З того часу, щоб викликати таксі чи карету швидкої, мешканцям доводиться диспетчеру кілька разів повторювати назву провулку.

Зважаючи на те, що не всіх мешканців провулку у 2016 році сповістили про перейменування та можливе голосування в інтернеті, кременчужани просять надати провулку іншу назву, з якою більшість місцевих згодні. А саме - Бірюзову.

Вислухавши присутніх на засіданні містян, свою думку висловив історик Бергер. Він нагадав історію цього поета, про те, що він народився в Кременчуці, що був в'язнем ГУЛАГу та відомий на весь колишній Радянський Союз і за його межами. І, звісно, що за все це він вартий, аби його прізвищем назвати вулицю чи провулок нашого міста.

Підтримав історика й мовознавець Юрій Мартиновський, який у квітні пропонував виправити зросійщену назву мешканців Кременчука "кременчужани" на "кременчучці" або "кременчуківці".

За його словами, поет Чичибабін хоч і не писав українською, але завжди пишався Кременчуком, місцев, де він народився. До того ж нове покоління містян треба ростити за патріотичним зразком, яким якраз і є цей поет.

На питання містян: "Чому в нас не спитали?", члени комісії відповіли, що обгорення було на сайті й про нього говорили всі ЗМІ міста, зокрема телекомпанії. Кілька місяців тривало голосування, і тільки потім було винесено рішення про перейменування.

Тому, на думку членів комісії, в людей було достатньо часу, щоб висловити свою незгоду. Крім того, Гриценко зазначив, що будь-яке перейменування пов'язане з фінансовими витратами з боку мешканців провулку. Та, здається, містян така звістка не засмутила, головне - щоб була можливість легко викликати необхідні служби.

Цікавим доповненням на засіданні стала розповідь про аналогічну ситуацію, з якою зіштовхнулися мешканці провулку Степана Бандери (колишній Жовтневий). Його мешканці свого часу також  не погоджувалися з таким перейменуванням та пропонували свою назву провулку - Осінній. Але на сесії міськради депутати не звернули увагу на думку громади. Тож тепер, якщо проблема мешканців провулку Чичибабіна вирішиться, постане питання повторного перейменування й провулку Бандери, адже всі кременчужани мають рівні права.

На цьому розгляд питання було завершено. Лише троє учасників комісії прохання кременчужан підтримали, ще п'ятеро виступили проти, інші - утрималися.

Тепер перейменування провулку залежить від рішення депутатів на сесії міськради, яка запланована на 11 жовтня.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 3004 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3480 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3923 0