Новини з 1996 року

Прострочка, пеня, невиїзд за кордон, суд... Кременчужанам нагадують про нову комунальну боргову яму

Олександр Курилов 28 травня 2020 14:46 1012 0

Кременчужани винні ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» небачені суми коштів, за які розрахуватися буде практично неможливо.

А про те, що сьогодні означає для людини заборгованість, взялися розповідати наші енергетики.

Вони попереджають жителів, що у них з 1 травня, у відповідності до нового закону, за який у 2017 голосував наш нардеп Шаповалов, у випадку боргів за компослуги, будуть величезні проблеми.

Це фахівці ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ», яка у Кременчуці є головним постачальником тепла та гарячої води, розмістили свої оголошення на будинках, в яких пояснюють, що змінилося в цьому питанні.

Приклад в цій справі простий – невелика п'ятиповерхівка в центрі міста, на першому поверсі якої «Ощадбанк», тобто мешканців там не так і багато, має такі борги: 101 тисяча гривень за тепло та 25 тисяч – за гарячу воду.

А інше, що пояснюється в спеціальній листівці, - відповідь на запитання, як тепер чинитимуть енергетики.

А вони в цьому випадку чинитимуть так. По-перше, «готуватимуть позовні заяви проти боржників з накладенням арешту на рухоме та нерухоме майно, в тім числі і квартири.

Також проти боржників ініціюватимуть обмеження виїзду за кордон.

Одночасно в самих позовах  в оплату виставлятимуть інфляційні нарахування та 3 відсотки річних на заборгованість.

І зрозуміло, що в судових вимогах всі побачать перекладанння судового збору на відповідача і 10-відсотковий виконавчий збір, який теж перекладуть на споживача послуг.

Далі ж слід сказати про таке.

Є  Закон України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», а в ньому є  

стаття 26.

І в цій статті встановлено, що у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

При цьому пеня за несвоєчасне здійснення платежів за комунальні послуги може нараховуватися на ту суму заборгованості, що утвориться з моменту укладення відповідного договору про надання комунальних послуг.

Далі ж слід сказати, що поки що через карантин мало хто з мешканців міста взагалі підписав цей договір.

Його більшість жителів не підписували ні з теплопостачальниками, ні з Кременчукводоканалом, ні з управляючими компаніями.

Але це сьогодні. А через 5 місяців після карантину все це стане важкою реальністю нашого життя – результатом нашого голосування на останніх виборах.

І після того, як цей механізм нарахування пені запрацює, запитувати у людини, чи могла вона заплатити, чи є в неї робота, чи вистачає при величезних кременчуцьких цінах на компослуги грошей, щоб з усім цим розрахуватися, – ніхто не буде.

Тож краще зробити так. Спочатку укласти договір про реструктуризацію боргу і шукати варіанти для розрахунку.

Інакше там справді будуть такі нарахування, яких ми ще не бачили.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1743 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1823 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1741 0